Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9062
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komedia z magiczną pokrywką

Niedziela, 8 grudnia 2019, 11:24
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 5:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komedia z magiczną pokrywką
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotni wieczór (7.12) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Muflon" zaprezentował się kowarski Teatr 55. Publiczność mogła być świadkiem komedii z życia wziętej, która w rzeczywistym świecie jest wręcz tragedią poszczególnych jednostek, łaknących niewiarygodnych promocji.
„Pożądanie w cieniu pokrywki” autorstwa Jacka Getnera to sztuka o świecie iluzji, któremu wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, bezczelnie sprzedaje nam nasze własne marzenia. Dajemy się nabierać, ponieważ bez względu na wszystko wciąż pragniemy wierzyć, że nieosiągalne jednak jest możliwe do zdobycia - opisują sztukę jej autorzy. - Ten, który daje szczęście zaprosił na spotkanie dwie panie, miał dla nich rzecz absolutnie niezwykłą, wręcz niewiarygodną. Na tę, która dała więcej czekał Cudowny Zestaw Garnków, o kosmicznych wręcz właściwościach, wymarzonych i upragnionych przez kobiety. Wyniku licytacji nikt nie jest w stanie przewidzieć - dodają.

Reżyseria: Agnieszka Jakubik. Występują: Danuta Bunij, Bogumiła Donhefner, Gracjan Kancerek.

W 2009 roku „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera otrzymało wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym „Lustro, Obraz, Iluzja”, rozpisanym przez Ośrodek Teatralny Łódzkiego Domu Kultury, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Polskiego Radia oraz "Dialog" – miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej.

Spektakl grany przez Teatr 55 wielokrotnie zapełniał po brzeg salę MOK-u w Kowarach - tym razem zawitał do Sobieszowa w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group