Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13339
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Kołpakowa” szajka w rękach policji

Poniedziałek, 23 lutego 2009, 10:54
Aktualizacja: 15:57
Autor: TEJO
Odetchną właściciele samochodów, których nękali złodzieje kołpaków. Policja złapała trzech mężczyzn, którzy w sposób zorganizowani zajmowali się kradzieżami tych części samochodowych. Przestępcom grozi kara do pięciu lat więzienia. Stróże prawa poszukują poszkodowanych.

Przestępcy wpadli w nocy z 20 na 21 lutego. Policjanci, którzy pełnili służbę na Zabobrzu, uzyskali informację, że najprawdopodobniej trzech mężczyzn, którzy poruszają się granatowym vw golfem kradną kołpaki samochodowe.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie wskazanego pojazdu. Kilka minut później na ulicy Polnej zauważyli poszukiwane auto i zatrzymali go do kontroli drogowej. W samochodzie siedziało trzech mężczyzn, 19-letni kierowca i dwóch 20-letnich pasażerów. Mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani.
Policjanci w bagażniku znaleźli 10 sztuk kołpaków do samochodów marki Toyota, Citroen i Ford o wartości blisko 1000 zł. Sprawcy przyznali, że ukradli je kilka minut wcześniej z samochodów zaparkowanych na jednym z parkingów.

W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych policjanci Sekcji Kryminalnej z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze dodatkowo znaleźli 5 kompletów kołpaków o wartości 2000 zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak ustalili policjanci, nielegalny proceder trwał od dłuższego czasu, a sprawcy skradzione kołpaki sprzedawali na jednym z portali internetowych. Obecnie funkcjonariusze ustalają pokrzywdzonych, jak i kupujących. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzieże grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

- W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby (w szczególności z terenu Osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze), którym w ostatnim czasie skradziono kołpaki o zgłaszanie się Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 5 do prowadzącego postępowanie, pokój nr 42 I piętro lub telefonicznie pod nr 075/75-20-147, 075/75-20-150 - apeluje policja.

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1075
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group