Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8198
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowe jarmarki w al. 15 Grudnia

Czwartek, 15 września 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Kolorowe jarmarki w al. 15 Grudnia
Fot. www.Fotopolska.eu
Gdzie dziś tłoczno od samochodów, przed laty – w ramach Września Jeleniogórskiego – odbywała się wyczekiwana przez mieszkańców tradycyjna impreza święta miasta: Jarmark Karkonoski.

Chodzi o dzisiejszą ulicę Bankową, która do roku 1989 nazywała się al. 15 Grudnia. Dziś aleją już nie jest, bo drzew przy niej zostało jak na lekarstwo. Stała się jedną z zatłoczonych ulic śródmieścia z zatłoczonym parkingiem ulicznym. Przed laty jednak podczas Września Jeleniogórskiego, zupełnie zmieniała oblicze. Rozkładano tam stragany Jarmarku Karkonoskiego, sztandarowej imprezy święta miasta. Atrakcją była tam możliwość kupna towarów, których na co dzień w sklepach trudno było uświadczyć. Działała tamże również mała gastronomia z deficytowym piwem i kiełbaskami. Jeleniogórzanie licznie odwiedzali te uliczne targi zaopatrując się – co dziś może wydać się kuriozalne – w artykuły pierwszej potrzeby niedostępne w „normalnym” handlu.

Dziś, w czasach, kiedy problemem jest nie tyle brak towarów, ile pieniędzy w portfelach, warto wrócić we wspomnieniach do tamtej epoki, która przecież nie stanowi jakiejś odległej przeszłości. Takie wycieczka pamięci w tamte dni rozbudzić może różne refleksje. I to nie zawsze korzystne względem „dostatniej” współczesności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group