Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8528
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowa sztuka na szarych podwórkach

Środa, 22 lipca 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kolorowa sztuka na szarych podwórkach
Fot. TEJO
Do siedmiu najbardziej zapomnianych miejsc w Jeleniej Górze dotrą artyści w ramach drugiej edycji projektu „Skok w blok”, która zaczyna się już 1 sierpnia i potrwa tydzień. Będzie też przedstawienie na placu Ratuszowym.

Kiedy Wrocławski Teatr Lalek złożył propozycję szefowi Teatru im. Norwida Bogdanowi Kocy, by do naszego miasta zawitała z Wrocławia mobilna scena teatralna zwana Bajkobusem, ten odmówił. I słusznie postąpił. Bo jak mawiał Mikołaj Rej „Polacy nie gęsi i swój język mają”, tak jeleniogórzanie mają drugą edycję projektu „Skok w blok” realizowanego w różnych częściach Jeleniej Góry od 1 do 7 sierpnia br.

Projekt znany już z ubiegłorocznej edycji, adresowany jest do najmłodszych. Będą więc pokazy teatru lalek i wiele innych bajkowych niespodzianek. W roli animatorów wystąpią Łukasz Duda, Loutkove divadlo „Ahoj” (teatr lalkowy) z Chrudima oraz artyści cyrkowej formacji Trickster.

Prezentacje będą zmieniały swoje miejsce, co jeden dzień. Daje to możliwość dotarcia do siedmiu najbardziej zagrożonych i zapomnianych miejsc miasta.
Warsztaty realizowane będą przez 5 godzin dziennie na wcześniej wyznaczonych i przygotowanych placach zabaw. Odbędą się dwie zaplanowane prezentacje tradycyjnego teatru lalkowego na Placu Ratuszowym.

Podstawowymi działaniami są realizacje teatralne. Od budowy pacynek, jawajek i marionetek do tworzenia krótkiego zdarzenia teatralnego, które buduje świąteczny obraz tego jednego miejsca.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy program miejsc prezentacji dostępny będzie na stronach internetowych:
www.jck.pl, www.teatrodnaleziony.pl oraz na plakat informacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group