• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 16:19
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6251
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolorowa majówka w Karpaczu jeszcze dzisiaj

Wiadomości: Karpacz
Środa, 3 maja 2017, 7:10
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2017, 6:39
Autor: Joanna
Fot. Joanna
3 maja to ostatni dzień majówki w Karpaczu. Zaplanowane atrakcje na święto majowe przyciągnęły do górskiego miasteczka tłumy turystów. Jeszcze dziś można wziąć udział w grach, zabawach, prelekcjach i warsztatach.

W poniedziałek ulicą 1 Maja w Karpaczu przeszła barwna i roztańczona parada, która oficjalnie rozpoczęła majówkę pod Śnieżką. W paradzie wzięły udział mażoretki , które przyjechały do nas z Czech i w kolorowych strojach maszerowały z przodu kolumny, starannie wykonując choreograficzne układy taneczno – marszowe do muzyki orkiestry dętej. Przygrywała im do rytmu Kowarska Orkiestra Rozrywkowa, która podążała za dziewczynami.

Za nimi szli aktorzy w strojnych kostiumach oraz mieszkańcy Karpacza i turyści, niosąc kolorowe flagi. Parada przeszła z parku przy ul. Mickiewicza głównym deptakiem do parku przy Lipie Sądowej. Tam uczestnicy marszu zatrzymali się, aby obejrzeć przygotowane występy i posłuchać repertuaru orkiestry. Dziewczyny, mimo niesprzyjającego zimnego wiatru zaprezentowały przygotowane układy taneczne do podkładów muzycznych, żonglując i podrzucając pałeczkami.

Majówka w Karpaczu już w poniedziałek przyciągnęła tłumy turystów, z czego wynikały utrudnienia w ruchu oraz problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. O godzinie 17.00 można było obejrzeć historyczną inscenizację z udziałem rekonstruktorów wojsk polskich, niemieckich i radzieckich. 2 maja był dniem przede wszystkim dla dzieci, były m.in. występy klowna Tobi, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz wiele gier i zabaw. A dziś można wziąć udział w warsztatach i zabawach o tematyce przyrodniczej, w Ośrodku Informacyjno – Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego, przy ulicy Leśnej 9.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~88888 3-05-2017 12:00
A Jelonka na Jelenia Górę się obraziła ? Ani słowa o atrakcjach w mieście.
~ 3-05-2017 15:23
Małysz powiedział że miasto puste więc poco pisać ,te czasy za komuny nie wrócą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group