Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejny zakażony w powiecie

Czwartek, 2 kwietnia 2020, 14:56
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2020, 15:57
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kolejny zakażony w powiecie
Fot. Pixabay
Dzisiaj (2.04) potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem. To 56–letni mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki. Tym samym na terenie Kotliny Jeleniogórskiej odnotowano 15 przypadków, z czego 1 osoba zmarła.
W kwarantannie przebywa 828 osób – ta liczba rośnie. 20 osób było nieobecnych w miejscu kwarantanny i policja podjęła wobec nich stosowne działania - informuje Urząd Miasta Jeleniej Góry.
Na granicy spokój. Przekroczyło ją w ciągu doby pięciu Polaków, dwa pojazdy, żaden z obcokrajowców. Cała piątka została skierowana na kwarantannę. Od dziś osoby kierowane na kwarantannę na granicy przez służby Straży Granicznej są wpisywane od razu do elektronicznych rejestrów, więc ta praktyka uszczelnia system kwarantanny - informuje Cezariusz Wiklik z Urzędu Miasta.
W relacji wszystkich służb miniona doba należała do spokojniejszych. Ze względu na okoliczności (zamknięcie w kwarantannie m.in. lokatorów schroniska dla bezdomnych św. Brata Alberta) i oddalenie się z tego domu niektórych z bezdomnych, wzrosła liczba interwencji Straży Miejskiej i Policji, które to służby odwoziły nieprzytomnych po spożyciu alkoholu do miejsc, gdzie udzielano im pomocy. Spośród 30 interwencji Straży Miejskiej nie odnotowano dramatycznych. Nie gaśnie skłonność do gromadzenia się w większych grupach, pomimo faktu, że teraz jest to już wykroczenie, za które można otrzymać mandat. Grupy młodzieży okupowały m.in. stadion przy ul. Lubańskiej, boisko przy SP 6 i podobne miejsca, w których interweniowały patrole SM - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

7
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
15
14%
Smuci
7
7%
Złości
74
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group