Toruń: Kolejny przegrany mecz koszykarek Finepharm KK AZS

Niedziela, 6 kwietnia 2008, 20:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 12:34
Autor: JEN
Nasze koszykarki w kolejnym meczu play out ekstraklasy, czyli o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej przegrały wysoko w Toruniu w Energą i nadal nie mają na koncie wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

Nasze dziewczyny nawet wygrywały na początku meczu i dzięki temu wygraly pierwszą kwartę różnicą 9 pkt. Jeszcze prowadziły w drugiej kwarcie do 13 min. 31:22. Potem jednak miiejscowe dzięki znakomitej postawie swoich Amerykanek: Lindsay Taylor, Latoi Bond i Amy Denson uzysakały zdecydowaną przewagę, pewnie wygrały następne 10 min. i schodziły na przerwę przy wyniku: 39:35.

Jeszcze gorzej było potem i w 24 min. gospodynie prowadziły aż 51:37. jednak przyjezdne zaczęły grać coraz lepiej i po 30 min było tylko 64:60. Ostatnia kwarta jednak kwearta to ponownie dominacja miejscowych, które w 35 min. prowadziły już 78:60 i było po meczu.
W kolejnym meczu fazy play - out AZS KK zmierzy się w najbliższą środę (9 kwietnia), o godz. 19.00 w hali przy ul. Sudeckiej 42 z MUKS Poznań.

Energa Toruń - Finepharm KK AZS Jelenia Góra 86:65 (15:26, 24:9, 25:25, 22:5)
AZS KK: Ely 17, Mendeng 17, Jackson 11, Małaszewska 9, Gawrońska 5, Balsam 4, Wójcik 2.

W drugim meczu play out MUKS Poznań wygrał z Cukierkami Brzeg 79:69.

Pauzował: Arcus SMS Łomianki