Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5806
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny etap budowy stacji GOPR w Karpaczu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 października 2020, 13:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
W środę (30.09) prezes Karkonoskiej Grupy GOPR podpisał umowę z firmą Energobest z Miłkowa na II etap budowy stacji ratowniczej w Karpaczu.
Ciężko nam to idzie, bo to trudny montaż finansowy. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, że wspierają nas w tej budowie. W tym roku marszałek przeznaczył 450 tys. zł na wsparcie inwestycji, a pozostałe środki pochodzą od Karkonoskiego Parku Narodowego - powiedział Mirosław Górecki, prezes zarządu Grupy Karkonoskiej GOPR.

W pierwszym etapie wykonano stan surowy zamknięty. II etap ma być zrealizowany do 15 grudnia 2020 r.

Budynek został posadowiony - wyposażony w okna, drzwi i dach. Zostały zrobione przyłącza wodne, przyłącza kanalizacyjne z przeciskiem przez drogę, ale z wyjątkiem 96 metrów do przyłącza, które mają być dokończone w II etapie. Drugi etap przewiduje również wykonanie murów oporowych - trzeba było zmienić projekt, bo to trudny teren, na wysokiej skarpie. Będzie też odprowadzenie wód powierzchniowych, a także elewacja zewnętrzna z ociepleniem, płytki na balkonie, ścianka wspinaczkowa na tarasie - wymienia M. Górecki.

W ostatnim etapie, który zaplanowany jest na przyszły rok przewiduje się wykonanie wszelkich instalacji wewnątrz budynku, wykończenie i wyposażenie stacji, a także utwardzenie i zagospodarowanie terenu wokół. Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR liczy, że na sezon zimowy 2021/2022 uda się rozpocząć działalność w nowej stacji przy ul. Olimpijskiej w Karpaczu. Co ważne, są czynione starania (miejsce na to przewidziano w projekcie), aby w budynku na stałe stacjonowała karetka pogotowia ratunkowego.

W nowej stacji znajdą się pomieszczenia garażowe, magazynowe, pomieszczenia dla dyspozytora, ambulatorium, zaplecze socjalne, sala szkoleniowa z siłownią, pomieszczenie biurowe oraz 4 pokoje do wypoczynku dla ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników GOPR.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~akak 1-10-2020 15:38
Super goprówka bedzie z prawdziwego zdarzenia powodzenia
~abc 2-10-2020 23:31
Od każdej osoby depczącej nasze góry / a w sezonie dziennie jest to kilka tysięcy /powinna być pobierana symboliczna złotówka na budowę obiektu - wówczas nie było by trudności finansowych .W końcu GOPR jest dla turystów to turyści dla GOPR - u powinni się zrzucić finansowo taka transakcja wiązana
~ 2-10-2020 23:52
do: ~abc (23:31)
A dlaczego ktoś kto nie korzysta z usług GOPR-u ma płacić za budowę ich siedziby? Niech GOPR wystawia rachunki za swoje usługi ludziom którym pomaga,np. "panu Szpilce" który zrobił ze dwa lata temu z goprowców taksówkę bo mu nóżki na Śnieżce zmarzły.Zresztą głupich turystów korzystających z usług GOPR-owców w skali roku są tysiące. Chyba już czas na to,żeby ta formacja była finansowana z ubezpieczeń prywatnych.
~Do abc 3-10-2020 6:28
symboliczna złotówka jest pobierana z biletów wstępu do KPN. A swoją drogą, lokalizacja MEGA, zwłaszcza przy obecnych zimach. Ile czasu sie straci aby dostarczyć sprzęt "skuter sniezny" i inny sprzęt zimowy, na stok z nowej GOPRówki gdy na Olimpijskie nie bedzie grama śniegu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group