Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6705
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejny cios w hazard

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 5:56
Autor: KAS
Region: Kolejny cios w hazard
Fot. Użyczone/KAS
W I kwartale 2022 roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 12 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 58 tys. zł.

W skontrolowanych punktach ujawniono 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 58 tys. złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Wśród graczy są coraz młodsze osoby. Trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

Twoja reakcja na artykuł?

30
64%
Cieszy
11
23%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group