Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8336
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni nauczyciele z tytułem mianowanych

Czwartek, 20 grudnia 2018, 14:02
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2018, 13:21
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Kolejni nauczyciele z tytułem mianowanych
Fot. Użyczone/UM Jelenia Góra
Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak wręczył dziś (20.12) dyplomy „nauczycieli mianowanych” piątce młodych pedagogów z jeleniogórskich szkół. Przygotowano sześć takich aktów – jedna z osób ze względu na chorobę odbierze dokument w innym czasie.
- Jest to dla mnie wyjątkowo radosny moment – powiedział J. Łużniak - bowiem kolejni nauczyciele swoją pracą i zaangażowaniem dowiedli, że mają na tyle wysokie kwalifikacje i prezentują na tyle aktywną postawę, że (po zdaniu odpowiednich egzaminów) zasługują na awans w zawodzie, od którego jakości zależy nie tylko przyszłość młodzieży, ale i nas wszystkich. Wysoko cenię sobie możliwość wręczania wszystkich dokumentów potwierdzających awans zawodowy, ale nauczycielski traktuję szczególnie.

Jako że uroczystość odbywała się w okresie przedświątecznym, była okazją do rozmowy przy kawie i słodyczach, ale też do zaprezentowania niektórych eksperymentów, jak choćby ćwiczenia z fizyki pod tytułem „znikająca moneta”. Nauczycielka fizyki pokazała praktycznie, jak można zaintrygować dzieci prostymi z pozoru ćwiczeniami, mającymi ścisły związek z załamywaniem się fal świetlnych, zaciekawiła też grono zgromadzone przy stole. Prezydent wprawdzie zażartował, że gdyby były podobne ćwiczenia nie ze znikającymi monetami, ale z pojawiającymi się banknotami o dużych nominałach, to byłyby one z pewnością interesujące dla służb finansowych samorządu, ale znikające monety, to iluzja, a budżet – to twarda rzeczywistość, więc lepiej na nim nie eksperymentować.

Przypominamy, że stopnie awansu nauczycielskiego, począwszy od nauczyciela-stażysty, przez kontraktowego, mianowanego aż do dyplomowanego – to precyzyjnie określona droga pedagogicznej kariery. Próbę uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego może zostać ktoś, kto w szkole przepracował co najmniej 3 lata od nadania poprzedniego stopnia, wtedy rozpoczyna trwający niemal następne 3 lata staż i musi w jego finale zdać jeszcze egzamin. To nie jest droga łatwa do pokonania, więc satysfakcja osób, które ten stopień uzyskały powinna być duża.

Twoja reakcja na artykuł?

18
51%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
14
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group