Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3992
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni finaliści Ligi Rocka

Sobota, 19 marca 2022, 9:27
Aktualizacja: 9:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejni finaliści Ligi Rocka
Fot. Przemek Kaczałko
W Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się trzeci koncert eliminacyjny Ligi Rocka. Kapele serwowały różnorodną muzykę i każdy mógł pobawić się w swoim klimacie.

Na początek wystąpiła Tańka Szafraniec (alternatywny pop-rock), czyli solistka, która przez lata śpiewała chórki m. in. dla Wojtka Cugowskiego, Krzysztofa Cugowskiego, Katarzyny Cerekwickiej, Ani Rusowicz, Zbigniewa Wodeckiego i innych. Od 2019 roku pracowała uparcie nad własnymi kompozycjami, by w 2021 roku wydać niezależnie debiutancki album "Mozaika". Album jest eklektyczny, znajdują się w nim brzmienia zarówno akustyczne, jak i mocniejsze rock'n'rollowe aż po utwory z pogranicza rocka progresywnego. I to te ostatnie sprawiają Tańce najwięcej radości podczas koncertów. W 2022 r. rozpoczyna pracę nad kolejnym albumem - opisują organizatorzy.

Następnie przyszedł czas na kapelę Yantra - zespół z Łodzi, trochę eksperymentalny, ale wciąż brzmiący jak piosenki, trochę stoner z solidną dawką przestrzennej psychodelii. Urodzeni w 2019, odrodzeni w 2021. Oniryczno-orientalnie - czytamy na stronie organizatora.

Kolejnym zespołem ubiegającym się o przepustkę do finału był One&Half z czeskiego miasta Nová Paka - grają punk-rock i pop-punk. To czeski kwintet grający muzykę z pogranicza punk-rocka oraz pop-punku. Zespół gra w tym składzie od jesieni 2018 roku, wydając jeden album zatytułowany YELL LOW, a następnie kilka singli.

Bardzo dobre wrażenie sprawiła kapela Żmij (folk rock z Krakowa), czyli pięcioosobowy zespół muzyczny, wykonujący rockowe interpretacje muzyki ludowej oraz własne utwory inspirowane klimatem słowiańskim.

Wkładamy w tworzenie moc, pasję oraz szczyptę mistycyzmu. Zespół nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii, jaką staramy się wykreować na naszych koncertach. Grupę tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili przemieszać ludowe teksty i melodie z autorskimi. Pełne są one zarówno upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i historii pięknych i wzruszających - opisują swój zespół muzycy.

Ostatnim zespołem eliminacyjnym był Mordial (metal progresywny, Blizne), który funkcjonuje od 2019 roku, jednakże większość obecnego repertuaru istnieje już od kilkunastu lat za sprawą wspólnego komponowania Przemysława Podmostko oraz Łukasza Trochima. Dzięki dołączeniu Łukasza Moskala oraz Leszka Kostki utwory te wyewoluowały i przybrały formę nieznaną polskiej społeczności - metal progresywny z elementami post oraz death metalu - opisuje organizator.

Decyzją jury przepustkę do finału (27 maja na jeleniogórskich "błoniach", a także czek o wartości 1000 zł otrzymała Tańka Szafraniec. W wielkim finale zespoły będą walczyć o 5 tys. zł i nagrody rzeczowe.

Gwiazdą wieczoru byli goście z Czech - Rimortis, którzy mimo problemów technicznych (przyjechali z własnymi instrumentami, więc długo trwał montaż na scenie) zagrali ok. 25 minut koncertu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group