Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8366
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne pary z medalami od Prezydenta RP

Piątek, 8 grudnia 2017, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 10 grudnia 2017, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne pary z medalami od Prezydenta RP
Fot. Przemek Kaczałko
W sali ślubów miejskiego Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie kolejnym sześciu parom jeleniogórzan. Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekazywał włodarz miasta Jeleniej Góry.

Wśród wyróżnionych byli: Teresa i Marian Gilowie, Maria i Zbigniew Janikowie, Krystyna i Andrzej Janusiewiczowie, Czesława i Tadeusz Wydrzelowie oraz Hanna i Eugeniusz Górko (medale odebrała córka – Joanna Halicka), Emilia i Zygmunt Szustkiewiczowie, Helena i Waldemar Waliszewscy.

Tradycyjnie, przy takiej okazji zapytaliśmy nagrodzonych o receptę na tak długie, wspólne pożycie. - Receptą jest przede wszystkim wyrozumiałość z obu stron, bo życie przynosi różne niespodzianki – wyznał Waldemar Waliszewski, który wraz z żoną Heleną „dorobili” się córki, syna oraz 3 wnuków. „Tak” powiedzieli sobie 4 października 1967 roku. - Cierpliwość, wyrozumiałość i kompromis. Żadnego gniewania się, cichych dni – wyznała z kolei pani Emilia Szustkiewicz, która od 9 grudnia 1967 roku jest w związku małżeńskim z panem Zygmuntem. Państwo Szustkiewiczowie mają troje dzieci i póki co czworo wnucząt.

Wszystkie pary zgodnie potwierdzały, że Jelenia Góra jest dla nich dobrym miejscem do wspólnego życia. Prezydent miasta jak zawsze przy tego typu okazji deklarował z uśmiechem, że wyróżnione pary cisza nocna w tym tygodniu nie obowiązuje i hucznie mogą świętować piękną rocznicę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group