Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9686
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region jeleniogórski: Kolejne obiekty sportowe w regionie

Wtorek, 22 czerwca 2010, 12:09
Aktualizacja: 12:28
Autor: KAM
Region jeleniogórski: Kolejne obiekty sportowe w regionie
Fot. KAM
W regionie na potęgę wyrastają, co raz to nowe obiekty sportowe. Tym razem nowoczesna hala budowana jest w Mirsku, gdzie oprócz hali trwa budowa Orlika. Ostatnia hala została otwarta w Gryfowie, a budowa wielkiego kolosa kończy się w Lwówku Śląskim.

Hala w Mirsku jest właśnie budowana przy miejscowej Szkole Podstawowej. Jej budowa może potrwać do marca 2010 roku, ale samorządowcy oceniają, że do użytku może być już oddana z końcem bieżącego roku.

Inwestycję szacuje się na blisko 5 milionów złotych i tutaj właśnie tkwi sedno sprawy. Samorządowcom z miejscowego magistratu, jako jedynym w regionie udało się pozyskać 70% dofinansowania na całą inwestycję, co daje w rzeczywistości ponad 3 miliony złotych. O unijne dopłaty na podobne inwestycje konkurowało z Mirskiem ponad 100 gmin.

Hala w Mirsku będzie w pełni spełniała oczekiwania mieszkańców, będą na niej mogło być przeprowadzane rozgrywki, a w zimie będzie idealnym miejscem treningowym dla piłkarzy Włókniarza Mirsk. – Wymiary hali to 25,5 metra, na 45,5 metra, jest to hala pełnowymiarowa, która będzie posiadała rozkładane trybuny na blisko 300 miejsc – mówi Jan Zaliwski z-ca burmistrza Mirska.

To nie koniec inwestycji w Mirsku. Burmistrz Mirska znany, jako miłośnik sportu i fan piłki nożnej stawia na rozwój fizyczny młodzieży i mieszkańców. Obok hali sportowej budowany jest kompleks boisk Orlik, który objęty jest rządowym programem.

W ostatnim czasie w powiecie lwóweckim sporo się buduje różnych obiektów sportowych. W Gryfowie Śląskim 1 czerwca z wielką pompą została otwarta hala sportowa. Jak się okazało obiekt najprawdopodobniej nie jest nawet pełnowymiarowy. Spekulanci twierdzą, że zabrakło 2 metrów, o ile to w ogóle prawda. Nie to jest jednak najważniejsze, ważny jest fakt, że to pierwsza taka hala sportowa w powojennej historii Gryfowa Śląskiego.

W Lwówku Śląskim oddano kilka tygodni temu do użytku boisko przy SP nr 3, boisko kosztowało 300 tysięcy złotych i można na nim grać w kilka gier zespołowych. Obiekt jest ogrodzony, oświetlony i w całości monitorowany. To nie koniec inwestycji sportowych w gminie Lwówek Śląski. Kończy się właśnie budowa wielkiego kolosu sportowego przy SP nr 2. Całość inwestycji zamyka się w 12 milionach złotych. Sama hala będzie kosztowała około 6 milionów złotych. Zainstalowane w niej będą sauny i pełne zaplecze sportowe. Nieoficjalnie wiadomo, że lwówecki magistrat chce tutaj stworzyć eldorado dla sportowców i różnych klubów sportowych, które będą przyjeżdżały na zgrupowania właśnie do Lwówka. Co za tym idzie? Oczywiście zastrzyk finansowy do miejskiej kasy. Pozostałych 6 milionów złotych jest przeznaczona na budowę bazy sportowej przy szkole i zagospodarowanie terenu wokół hali sportowej.

Mało, kto wie, ale kolejny obiekt sportowy o nazwie Orlik budowany jest przez starostwo lwóweckie na terenie Placówek Szkolno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim (dawne Płakowice). Inwestycja szacowana jest na około 980 tysięcy złotych.

Jeśli budowa boisk i hal sportowych będzie szła w tak dużym tempie, już niezło każde miasto w powiecie lwóweckim będzie miało kilka obiektów sportowych. Teraz wypada mieć nadzieję, że znajda się chętni, aby zapełnić wszystkie boiska i hale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1179
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group