Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7732
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne dary od mam

Środa, 19 grudnia 2018, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 11:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne dary od mam
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (18.12) na Oddziale Położniczym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej doszło do przekazania kolejnych darów, dzięki społecznej akcji grupy jeleniogórskim mam. Inicjatywę należy docenić tym bardziej, że w trakcie świątecznych przygotowań znalazły czas i energię, aby pomóc innym.

Tym razem przekazano 107 sztuk prześcieradeł na oddział położniczy - były one szyte podczas mikołajkowej akcji w Kreatywnej Nitce. Podczas dwóch dni wolontariuszki szyły prześcieradła z materiału podarowanego przez Jadwigę Czudiak z Czudiak Design.

Szycie zajęło nam dwa dni, zgłosiło się wielu wolontariuszy - mówiła Katarzyna Sobczyk, która zaznaczyła, że akcja na rzecz oddziału położnictwa została zainspirowana przez Elę Błszyczyk-Męcik.

Z kolei Karolina Darol ze Studia Fryzur „Magnolia” w Jeleniej Górze ufundowała 30 rożków dziecięcych -
TESA - producent wyrobów pościelowych podarował 10 sztuk rożków dziecięcych - Luna Dream podarowała materiały, z których zostały uszyte 24 rożki dziecięce, a Leroy Merlin podarował 16 sztuk parawanów na Oddział Położniczy oraz 18 sztuk parawanów na oddział pediatryczny.

To już druga akcja, którą wspieramy - na festiwal dla rodzin "Mamy to" przekazaliśmy nagrody na loterię fantową i to był początek naszej współpracy. Cieszy mnie to, że takie inicjatywy pojawiają się ze strony mieszkańców Jeleniej Góry, a nie od instytucji. Przyszło 5 mam do mnie i nie mogłem inaczej zareagować, jak tylko pomóc - powiedział Jarosław Kujda z Leroy Merlin w Jeleniej Górze.

Pracownicy szpitala są bardzo wdzięczni za kolejne dary.

Chylę czoła przed tymi świętymi Mikołajkami, które tak nas obdarowały. Kobieta po porodzie jest umęczona i całkiem inaczej odbiera świat, kiedy widzi kolory. Wcześniej udało nam się zmienić kolory ścian, a teraz te parawany, rożki - sama radość - wyznała Danuta Kwiatkowska, położna oddziałowa.
Odjęło mi mowę jak zobaczyłam ilość i fantastyczne wykonanie tych rzeczy. To chyba jedna z najpiękniejszych gwiazdek, jaką ten oddział obchodził. Myślę, że mamy rodzące w święta będą zachwycone, a dzieciom będzie ciepło i miło - stwierdziła Monika Kostrzewa, zastępczyni ordynatora Oddziału Neonatologicznego. - Piękne prześcieradełka i rożki będziemy też wykorzystywać w oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka. Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom, mamom które dokonały cudu - dodała p. Agata.

Podczas uroczystego przekazania darów nie zabrakło rozmów na temat kolejnych potrzeb, więc to pewne, że mamy będą dalej działać w czynie społecznym.

W dalszym ciągu można dołączyć do aktywnych mam, wspierać je pomysłami, zaangażowaniem i sponsoringiem – kontakt poprzez profile na portalu społecznościowe Facebook:
Katarzyna Sobczyk - Mama w mieście Jelenia Góra: https://www.facebook.com/mamawmiesciejeleniagora/
Zachustowana Jelenia:
https://www.facebook.com/zachustowanajelenia/
Katarzyna Krawczyk- Demczuk - TulimySię - Doradca Chustonoszenia:
https://www.facebook.com/chustonoszenie/
Malwina Drobnik - Doradca Noszenia Malwina Drobnik: https://www.facebook.com/chusty.malwina/

Twoja reakcja na artykuł?

47
98%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group