Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10603
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna zmiana opłat za odbiór odpadów

Czwartek, 3 grudnia 2020, 14:19
Aktualizacja: 14:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejna zmiana opłat za odbiór odpadów
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry w ciągu kilku dni po raz trzeci zmienia plany dotyczące cennika za odbiór odpadów, który ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Tym razem wycofuje się z naliczania opłaty uzależnionej od ilości zużytej wody, ale podwyżka cen i tak będzie... Jest też apel Jerzego Łużniaka o donoszenie na nieuczciwych sąsiadów.

Jeszcze wczoraj (2.12) prezydent informował, że zmienia się proponowana stawka za odbiór odpadów, ale nadal trzymał się przy uzależnieniu opłaty od ilości zużytej wody. Dzisiaj (3.12) na konferencji prasowej kolejny raz zmienił zdanie w tej sprawie i ogłosił, że sposób rozliczania pozostanie na dotychczasowych zasadach, ale stawka wzrośnie z 27 do ok. 35 zł za osobę.

Jednak ta propozycja przejścia na zużycie wody jest zbyt skomplikowana. Doszliśmy do wniosku po konsultacji z mieszkańcami, że najprostsza będzie opłata za osobę - poinformował Jerzy Łużniak. - Będę chciał, żebyśmy jako mieszkańcy solidarnie informowali Urząd Miasta, że np. obok znajduje się nieruchomość, mieszkanie, gdzie mieszka więcej osób, niż jest zgłoszonych - apelował prezydent Jeleniej Góry.

Skąd tak wiele zmian projektu uchwały w krótkim czasie?

Konsultacje były wcześniej, ale z zarządcami, spółdzielniami, a mniej z mieszkańcami. Gdy mieszkańcy zgłosili nam problemy, zrozumieliśmy, że to nie takie proste, jak się wydawało - tłumaczy J. Łużniak.

Jednocześnie prezydent nie wyklucza, że za rok opłata za odbiór odpadów będzie uzależniona od zużycia wody, więc mieszkańcy mają teraz możliwość przygotowania się na taką ewentualność.

Warto zaznaczyć, że osoby, które nie będą segregować odpadów - będą obciążeni karą, która ma wynieść trzykrotność stawki za odbiór odpadów. W przypadku wspólnot mowa tu o odpowiedzialności zbiorowej.

Takie zasady wprowadził ustawodawca - podkreśla prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

7
5%
Cieszy
24
18%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
33
24%
Złości
70
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (165)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group