Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6300
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna wielka impreza rowerowa w Jeleniej Górze

Środa, 20 lipca 2011, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2011, 11:52
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Kolejna wielka impreza rowerowa w Jeleniej Górze
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę, 23 lipca w Jeleniej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski w Bike Maratonie MTB. Wśród uczestników zobaczymy zarówno gwiazdy polskiego kolarstwa górskiego, jak i rzeszę amatorów.

Biuro zawodów oraz obsługa techniczna będzie się znajdować na jeleniogórskim lotnisku przy ul. Łomnickiej. Oficjalne otwarcie mistrzostw oraz start zawodników odbędzie się na Placu Ratuszowym. Kolarze proszeni są o stawienie się na Rynku o godz. 10:30, zaś start przewidziano na godz. 11:00. Organizator liczy, że na starcie pojawi się około tysiąca miłośników morderczej walki na jednośladzie. Metą zawodów będzie lotnisko Aeroklubu, a wśród uczestników jest szansa na pojawienie się takich gwiazd jak: Maja Włoszczowska, Marek Galiński czy Marek Konwa, jednak start dwóch pierwszych nie jest jeszcze pewny.

Zapisy do Bike Maratonu pod adresem:
http://bikemaraton.com.pl/zapisy2011

W ramach VII edycji Bike Maraton – Jelenia Góra, 23 lipca 2011 rozegrane zostaną oficjalne Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB podczas, których przyznane zostaną następujące tytuły:

Mistrzostwa Polski PZKol.:
Tytuł Mistrzyni Polski w Maratonie MTB Polskiego Związku Kolarskiego zostanie przyznany najlepszej licencjonowanej (licencja kat. Elita) zawodniczce na dystansie GIGA Maratonu.
Tytuł Mistrza Polski w Maratonie MTB Polskiego Związku Kolarskiego zostanie przyznany najlepszemu licencjonowanemu (licencje kat. Elita oraz Orlik P-23) zawodnikowi na dystansie GIGA Maratonu.
W w/w kategoriach zostaną przyznane medale i koszulki oficjalnych Mistrzów Polski PZKol.

GIGA Maraton:
Na dystansie GIGA Maratonu przyznane zostaną tytuły Mistrzów Polski w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych (z wyłączeniem zawodniczek i zawodników startujących z licencją Elita oraz Orlik P-23)
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

MEGA Maraton:
Na dystansie MEGA Maratonu przyznane zostaną tytuły Mistrzów Polski Amatorów w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

MINI (Haro) Maraton:
Na dystansie MINI (Haro) Maratonu przyznane zostaną tytuły: Mistrzów Polski Amatorów w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

Klasyfikacja Drużynowa Sportowa:
Najlepsza zgodnie z Regulaminem Bike Maraton 2011„drużyna sportowa” otrzyma tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Maratonie MTB.

Sektory startowe na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB:
Zawodniczki i zawodnicy z licencjami PZKol. (Elity Kobiety, Elita Mężczyźni, Orlik P-23) biorący udział w oficjalnych Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB na dystansie GIGA maratonu mają prawo startu z 1 sektora startowego.
Pozostali uczestnicy maratonu startują zgodnie z Regulaminem Sektorowym Bike Maraton 2011 i listą sektorową publikowaną na stronie www.bikemaraton.com.

START, META – zasady rozgrywania:
1. Biuro zawodów, rejestracja zawodników, odbiór numerów startowych, parkingi dla uczestników zlokalizowane będą na terenach lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej.2. Czas pracy biura zawodów:
- piątek 22.07 w godz. 16.00 – 21.00
- sobota 23.07 w godz. 7.30 – 10.30
3. Ustawienie zawodników w sektorach oraz START do Mistrzostw Polski w Maratonie MTB nastąpi z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze.
- otwarcie sektorów startowych – godz. 10.30
- START Maratonu – godz.11.00
4. Meta Maratonu oraz dekoracje zwycięzców – tereny lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego.
5. Limity czasowe:
- na dystans MEGA – podane zostaną na odprawie przed startem
- na dystans GIGA – podane zostaną na odprawie przed startem

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB są organizowane w naszym mieście po raz drugi z rzędu, co świadczy o ogromnym sukcesie imprezy sprzed roku oraz świetnej pracy organizatorów. To kolejny dowód na ogromne aspiracje Jeleniej Góry do miana rowerowej stolicy Polski, jak widać - uzasadnione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group