Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8052
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna wielka impreza rowerowa w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 lipca 2011, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2011, 11:52
Autor: Przemo
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę, 23 lipca w Jeleniej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski w Bike Maratonie MTB. Wśród uczestników zobaczymy zarówno gwiazdy polskiego kolarstwa górskiego, jak i rzeszę amatorów.

Biuro zawodów oraz obsługa techniczna będzie się znajdować na jeleniogórskim lotnisku przy ul. Łomnickiej. Oficjalne otwarcie mistrzostw oraz start zawodników odbędzie się na Placu Ratuszowym. Kolarze proszeni są o stawienie się na Rynku o godz. 10:30, zaś start przewidziano na godz. 11:00. Organizator liczy, że na starcie pojawi się około tysiąca miłośników morderczej walki na jednośladzie. Metą zawodów będzie lotnisko Aeroklubu, a wśród uczestników jest szansa na pojawienie się takich gwiazd jak: Maja Włoszczowska, Marek Galiński czy Marek Konwa, jednak start dwóch pierwszych nie jest jeszcze pewny.

Zapisy do Bike Maratonu pod adresem:
http://bikemaraton.com.pl/zapisy2011

W ramach VII edycji Bike Maraton – Jelenia Góra, 23 lipca 2011 rozegrane zostaną oficjalne Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB podczas, których przyznane zostaną następujące tytuły:

Mistrzostwa Polski PZKol.:
Tytuł Mistrzyni Polski w Maratonie MTB Polskiego Związku Kolarskiego zostanie przyznany najlepszej licencjonowanej (licencja kat. Elita) zawodniczce na dystansie GIGA Maratonu.
Tytuł Mistrza Polski w Maratonie MTB Polskiego Związku Kolarskiego zostanie przyznany najlepszemu licencjonowanemu (licencje kat. Elita oraz Orlik P-23) zawodnikowi na dystansie GIGA Maratonu.
W w/w kategoriach zostaną przyznane medale i koszulki oficjalnych Mistrzów Polski PZKol.

GIGA Maraton:
Na dystansie GIGA Maratonu przyznane zostaną tytuły Mistrzów Polski w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych (z wyłączeniem zawodniczek i zawodników startujących z licencją Elita oraz Orlik P-23)
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

MEGA Maraton:
Na dystansie MEGA Maratonu przyznane zostaną tytuły Mistrzów Polski Amatorów w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

MINI (Haro) Maraton:
Na dystansie MINI (Haro) Maratonu przyznane zostaną tytuły: Mistrzów Polski Amatorów w Maratonie MTB we wszystkich przewidzianych w „Regulaminie Bike Maraton 2011” kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i koszulki Mistrzów Polski.

Klasyfikacja Drużynowa Sportowa:
Najlepsza zgodnie z Regulaminem Bike Maraton 2011„drużyna sportowa” otrzyma tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Maratonie MTB.

Sektory startowe na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB:
Zawodniczki i zawodnicy z licencjami PZKol. (Elity Kobiety, Elita Mężczyźni, Orlik P-23) biorący udział w oficjalnych Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB na dystansie GIGA maratonu mają prawo startu z 1 sektora startowego.
Pozostali uczestnicy maratonu startują zgodnie z Regulaminem Sektorowym Bike Maraton 2011 i listą sektorową publikowaną na stronie www.bikemaraton.com.

START, META – zasady rozgrywania:
1. Biuro zawodów, rejestracja zawodników, odbiór numerów startowych, parkingi dla uczestników zlokalizowane będą na terenach lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej.2. Czas pracy biura zawodów:
- piątek 22.07 w godz. 16.00 – 21.00
- sobota 23.07 w godz. 7.30 – 10.30
3. Ustawienie zawodników w sektorach oraz START do Mistrzostw Polski w Maratonie MTB nastąpi z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze.
- otwarcie sektorów startowych – godz. 10.30
- START Maratonu – godz.11.00
4. Meta Maratonu oraz dekoracje zwycięzców – tereny lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego.
5. Limity czasowe:
- na dystans MEGA – podane zostaną na odprawie przed startem
- na dystans GIGA – podane zostaną na odprawie przed startem

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB są organizowane w naszym mieście po raz drugi z rzędu, co świadczy o ogromnym sukcesie imprezy sprzed roku oraz świetnej pracy organizatorów. To kolejny dowód na ogromne aspiracje Jeleniej Góry do miana rowerowej stolicy Polski, jak widać - uzasadnione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~galla 21-07-2011 9:53
a co w szklarskiej porebie sie dzieje tego jelonka nie ujawnia, do d.... z takim serwisem ktory nie ostrzega i nie informuje na biezaco o stanie wod w naszym powiecie, tylko ble ble na nijakie tematy, do roboty darmozjady, bo macie placone z naszych podatkow
~ 21-07-2011 11:07
Te, galla, jelonka to prywatny portal, opłacany z reklam, a nie z żadnych podatków! A Ty pewnie płacisz najwięcej tych podatków! ;-)
~.....galla 21-07-2011 11:48
wypad z baru malkontencie
~Sir Galahad 21-07-2011 14:06
Galla Ty serio myślisz, że pracownicy pisma Jelonka i portalu Jelonka.com "mają płacone z Twoich podatków"? Twoje rozumienie świata jest tak żenujące, że bardziej się nie da.
~T.S. 21-07-2011 21:26
Maraton to piekna sprawa..!!! Tysiąc śmiałków, jeden cel, aż żyć się chce:) Do boju i powodzenia na trasie!!! Ps. obywatelu GALLA, jeśli można połączyć z kimś słowo malkontent, to ty jesteś idealnym kantydatem do tego!!! GALLAMALKONTENT, prawda, że kompatybilne?.;) Pozdrawiam:)
~ 22-07-2011 15:38
galla niech spie**ala
~......222 23-07-2011 6:02
Włoszczowska prawdopodobnie (jest na liście startowej), Galiński na 100% nie (przygotowuje się do wyścigów pucharu europy), Konwa na 100%, do tego Pihulak, Kaiser... dziwne ze braci Brzózka brakuje na liście startowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group