Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6293
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna akcja sadzenia drzewek

Sobota, 18 marca 2017, 9:07
Aktualizacja: Niedziela, 19 marca 2017, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejna akcja sadzenia drzewek
Fot. Przemek Kaczałko
W całej Polsce, również w Jeleniej Górze, nie brakuje chętnych do odpowiedzi na masową wycinkę drzew, którzy chcą sadzić nowe. Z taką inicjatywą wyszli już lokalni politycy Nowoczesnej, także taką inicjatywę zgłasza posłanka Zofia Czernow.

- To jest barbarzyńska wycinka drzew. Od świtu do późnych godzin wieczornych słychać jak pracują piły, czuć zapach trocin i świeżo ściętych drzew. Firmy nie nadążają z przyjmowaniem zleceń – komentuje posłanka PO, która twierdzi, że prezes Kaczyński nie dotrzymał słowa. - Prezes powiedział, że to tajemnicze lobby przesądziło o tym, że taka ustawa się pojawiła, ale nie doprowadził do skutecznego wprowadzenia zmian w prawie. Był projekt PiS-u, ale został wycofany w celu dopracowania, a każda godzina powoduje niszczenie polskiej przyrody – mówiła na konferencji prasowej Zofia Czernow.

Posłanka jest również świadoma, że wniosek o odwołanie ministra Szyszki nie ma szans na realizację, ale uważa, że to słuszny krok PO. - Zdajemy sobie sprawę, że to nie doprowadzi do odwołania, ale chcemy w debacie, która będzie trwała pół dnia pokazać szkodliwe działanie ministra i jego bezkarność. Żaden minister oprócz Szyszki i Macierewicza nie może sobie pozwolić na tyle, ile ci dwaj panowie. To wielka zagadka – powiedziała Z. Czernow.

Polacy masowo reagują na wycinki drzew, do czego chce się włączyć polityk Platformy Obywatelskiej. - Drzewa milczą – nam nie wolno milczeć wobec tej sytuacji – podkreśla była prezydent Jeleniej Góry, która 21 marca br. chce zasadzić w naszym mieście roczny dąb, który zaprezentowała na konferencji prasowej. Z większym rozmachem akcja w Jeleniej Górze planowana jest na 8 kwietnia.

- To jest absolutnie ponadpartyjna akcja, posadzimy kilkaset drzew w miejscach wskazanych przez Urząd Miasta – przekonuje Z. Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group