Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejka chętnych do oświetlenia Młynówki

Poniedziałek, 28 marca 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolejka chętnych do oświetlenia Młynówki
Fot. Angela
Aż dwudziestu pięciu przedsiębiorców stanęło do przetargu na „Budowę oświetlenia ścieżek dla pieszych i rowerów przy kanale Młynówka w Jeleniej Górze”. Wygrało przedsiębiorstwo z Lubania, które za to zadanie zaproponowało cenę 179 tys. zł. Prace ruszą niebawem, a zakończą się w sierpniu br.

Oświetlenie Młynówki będzie dopełnieniem całej prowadzonej obecnie rewitalizacji kanału, której ogólny koszt szacuje się na około 6 mln 600 tys. zł. Do niedawna Młynówka była niechlubnym elementem centrum miasta, ale do października br. ma być udrożniona i oczyszczona.

Jeszcze w tym roku zniknie więc smród, który przez lata drażnił jeleniogórzan i turystów. Co więcej po zakończonych pracach ma się Młynówka ma się zacząć kojarzyć z odpoczynkiem i rekreacją. Zagospodarowany zostanie bowiem teren wokół kanału, wzdłuż którego powstaną alejki dla pieszych i rowerzystów, staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

– Prace w tym zakresie realizowane są bardzo prężnie. W ramach nowego oświetlenia, wzdłuż kanału Młynówka staną 72 słupy i latarnie. Zadaniem wykonawcy będzie też doprowadzenie nowych sieci kabli oraz rur osłonowych na odcinku ponad dwóch kilometrów. Wykonawca zdemontuje też sześć latarni, które dotychczas miały za zadanie oświetlać rejon Młynówki i odtworzy fragment nawierzchni bitumicznej – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Do przetargu na to zadanie stanęło 25 firm z całej Polski. Wygrał Zakład Ogólnobudowlany Instalatorstwo Elektryczne Ireneusza Nowsza z Zaręby z Lubania, który zaproponował najniższą cenę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group