Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7056
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KODLK alarmuje, KD dementuje

Środa, 17 lutego 2021, 7:16
Autor: Przemek Kaczałko
Region: KODLK alarmuje, KD dementuje
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych alarmuje, że Koleje Dolnośląskie planują zlikwidować kasy biletowe w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Kłodzku i Wałbrzychu. Z informacji, które uzyskaliśmy od spółki Urzędu Marszałkowskiego wynika, że może to dotyczyć tylko jednej z wymienionych miejscowości.
Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać od pracowników Kolei Dolnośląskich wynika, że spółka planuje likwidację kas biletowych w Szklarskiej Porębie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Kłodzku - alarmuje Grzegorz Oleś z KODLK.
Likwidacja kas to dla podróżnych spore utrudnienie. Mieszkańcy Jeleniej Góry bardzo chętnie i często z tych kas korzystają, a starsi ludzi będą całkowicie odcięcia od możliwości zakupu biletu na pociąg. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych już podejmuje akcję ratowania tych kas. Wysłaliśmy pismo do centrali spółki w Legnicy i czekamy na odpowiedź. W sprawę angażujemy samorządy, starostów, posłów ziemi jeleniogórskiej, wałbrzyskiej i kłodzkiej. Jeżeli będzie trzeba to pobieramy również podpisy. Miejmy nadzieję, że decydenci zmienią zdanie - dodał G. Oleś.

Spółka Koleje Dolnośląskie dementuje większość doniesień, kasy biletowe w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i Wałbrzychu pozostaną.

Trudno się odnosić do niepopartych faktami pogłosek o rzekomej likwidacji naszych kas w Wałbrzychu, Jeleniej Górze czy Szklarskiej Porębie - zaznacza na wstępie w odpowiedzi przedstawiciel Kolei Dolnośląskich.
Takie ruchy nie były i nie są planowane, nie stanowiły nawet przedmiotu rozważań. Zmiany organizacyjne dotyczą jedynie stacji Kłodzko Główne i są efektem rachunku ekonomicznego, o który w czasie pandemii jesteśmy zobligowani dbać szczególnie starannie. Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost liczby podróżnych z Kłodzka, którzy dokonują zakupu biletu on-line – to jedna z bardziej dynamicznych tego rodzaju tendencji w województwie. Kasa dworcowa straciła rentowność, a – chcąc zachować miejsca pracy – zdecydowaliśmy się od 1 marca uruchomić własną kasę w Strzelinie, gdzie dotychczas funkcjonowała ona w ajencji. Kasa na stacji Kłodzko Główne będzie funkcjonowała co najmniej do 30 kwietnia. Co ważne, cały czas szukamy możliwości, aby utrzymać sprzedaż stacjonarną w Kłodzku, ponieważ nie rezygnujemy ze sprzedaży w punktach stacjonarnych - tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD.

Twoja reakcja na artykuł?

15
21%
Cieszy
14
20%
Hahaha
5
7%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
21%
Złości
20
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
369
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group