Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5589
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOD z pikietą – o „szarym człowieku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 listopada 2017, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 11 listopada 2017, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Tragedia, do której doszło niedawno w Warszawie, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki podpalił się człowiek – była elementem kolejnej akcji jeleniogórskiej grupy Komitetu Obrony Demokracji. Poza wspomnieniem o nieopublikowanym wyroku Trybunały Konstytucyjnego, działacze odczytali list, który Piotr S. zostawił tłumacząc motywację swojego czynu.

Każdego dziewiątego dnia miesiąca członkowie i sympatycy KOD-u spotykają się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, aby pokazać, że nie zapominają i nie "odpuszczają" sprawy publikacji wyroku sprzed ponad 600 dni, dotyczącego wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego na początku obecnej kadencji Sejmu. Po raz kolejny frekwencja na akcji była skromna, ale zdaniem lidera jeleniogórskiego KOD-u, nie to jest najważniejsze.

W trakcie pikiety odczytano list, który zostawił mężczyzna przed dokonaniem desperackiego aktu, który skończył się dla niego tragicznie. Był to manifest przeciwko działaniom rządu, a dla obecnej opozycji stał się symbolem walki o ich interpretację wolności i demokracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group