Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kochają Jelenią Górę i ...rowery

Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 12:50
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2009, 11:14
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Kochają Jelenią Górę i ...rowery
Fot. rylit
W niedzielę Jelenia Góra pokazała, że należy jej się miano kolarskiej stolicy Polski. Plac Ratuszowy szczelnie wypełnili rowerzyści z całego kraju. W dziewiątej Paradzie Rowerów wzięło udział dwa tysiące śmiałków!

Wczoraj nie było ważne, kto ile ma lat, ile jeździ na rowerze, jakim pojazdem się porusza. Cel był jeden: dobra zabawa na dwóch kółkach. Tegoroczna trasa biegła z jeleniogórskiego rynku do Placu Piastowskiego w Cieplicach.

Na starcie dziewiątej parady stawili się cykliści nie tylko ze stolicy Karkonoszy, ale także m.in. z Bogatyni, Bolesławca, Wrocławia, a nawet z Włoch i Kanady. Nie mogło zabraknąć kolegów z zaprzyjaźnionego Jablonca. Pogoda także nas nie zawiodła, jazdę umilało łagodne słońce.
Impreza zorganizowana przez Muzyczne Radio i Urząd Miasta Jelenia Góra to doskonała promocja sportu rowerowego, a co za tym idzie zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

IX Parada Rowerów to już ostatnia w tym roku impreza rowerowa z cyklu: "Jelenia Góra... i jedziesz w dobrym kierunku". Twarzą kampanii promocyjnej miasta była jeleniogórzanka Maja Włoszczowska – Wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group