Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3756
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koalicja "ponad podziałami" PO i ODŚ

Środa, 4 czerwca 2014, 11:45
Aktualizacja: 15:07
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Koalicja "ponad podziałami" PO i ODŚ
Fot. Przemo
Zawarte porozumienie na poziomie województwa pomiędzy Obywatelskim Dolnym Śląskiem Rafała Dutkiewicza a Platformą Obywatelską może zostać rozszerzone na powiaty, w tym jeleniogórski. Pierwsze spotkanie przedstawicieli obu organizacji odbyło się wczoraj (3. czerwca) w Ratuszu.

- Dzisiejsza konferencja jest dowodem na przyjęcie przez nas zaproszenia od Platformy Obywatelskiej. Otrzymałem pełnomocnictwa stowarzyszenia do prowadzenia tego typu rozmów na terenie miasta i powiatu - mówił radny Miłosz Sajnog.

- Jestem przekonany, że uda nam się wybrać wspólnego kandydata na prezydenta - mówił szef jeleniogórskiej PO Hubert Papaj. W planach jest ustalenie wspólnych list w wyborach samorządowych, tam gdzie to możliwe.

Jaką rolę w tym projekcie będzie pełnił były prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, którego w kuluarach wymienia się wśród faworytów w wyborach prezydenckich? - Pan Marek Obrębalski jest dzisiaj radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, jest przewodniczącym komisji kultury, jest bardzo cenioną postacią w ODŚ. Do 30. czerwca zamykamy listy kandydatów do Sejmiku i uważam, że na tej liście jest na 100% miejsce dla Marka Obrębalskiego - odpowiedział Miłosz Sajnog, który ma zająć się w ODŚ ustaleniami personalnymi i programowymi w koalicji z PO. - Dla nas każde nazwisko jest do przedstawienia - dodał radny.
Czy Miłosz Sajnog zamierza kandydować na prezydenta? - Nasze porozumienie ma na celu wyłonienie najlepszej osoby, a nie zaspokajanie (w przypadku mojej osoby) moich ambicji - odpowiedział polityk ODŚ.

- Miałem przyjemność być w Radzie Miejskiej i w zarządzie Miasta. Uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Prywatne ambicje powinny być odsunięte na dalszy plan - odpowiedział na podobne pytanie Hubert Papaj (PO).

Już na wstępie wczorajszej konferencji szef jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej mówił "zgoda buduje". Czy za słowami pójdą działania, przekonamy się wkrótce. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group