Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9655
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KO odpowiada na zarzuty

Niedziela, 30 września 2018, 9:54
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KO odpowiada na zarzuty
Fot. Przemek Kaczałko
Po konferencji przedstawicieli klubów radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, którzy domagają się dymisji zastępcy prezydenta miasta za – ich zdaniem, nieprawidłowy nadzór nad inwestycjami – szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej postanowił się odnieść do artykułowanych zarzutów.

Konrad Sikora w imieniu Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Nowoczesna "Koalicja Obywatelska" odniósł się do wystąpienia radnych PiS i DRS.

- Panowie Ireneusz Łojek i Leszek Wrotniewski stawiając zarzuty miastu pokazali, że nie wiedzą na dzień dzisiejszy, kto jest beneficjentem tego projektu, właścicielem budynku i prowadzącym inwestycję (remontu Teatru Norwida). Odsyłam na tablicę placu budowy – mówił na wstępie przedstawiciel KO.

Przedstawiciele Prezydium Rady Miejskiej twierdzą, że wszystkie informacje zaczerpnęli z doniesień medialnych. Zastanawia, co konstruktywnego miała przynieść ich konferencja. Jeden z panów nie będzie startować do samorządu, a drugi będąc przedstawicielem DRS nie pomaga w żaden sposób rozwiązać jakiegokolwiek problemu na linii Urząd Miasta – Urząd Marszałkowski – kontynuował K. Sikora, który na Urząd Marszałkowski zrzuca winę za problemy miasta.

- Znakomita część problemów wynika z podejścia UMWD do naszego miasta: niejasnych kryteriów, zmieniających się opinii, wymagania uzupełnień dokumentacji. Mamy świadomość, że wiele projektów na etapie procedowania przeleżało w UMWD wiele miesięcy – uważa polityk Nowoczesnej, który liczy, że wybory samorządowe mocno zweryfikują tę sytuację na poziomie gminy i województwa, a także apeluje, aby nie straszyć opinii publicznej, że dofinansowanie na remont teatru przepadnie.
- Jeżeli tak będzie, to wyłącznie dlatego, że tak jest prowadzona polityka – bez podawania rozwiązania problemu – dodał K. Sikora, którego zdaniem Jerzy Łużniak nie odpowiada za inwestycję teatru.

Przypomnijmy, jeśli inwestycja nie zostanie ukończona do końca 2018 roku, możliwa jest utrata dofinansowania unijnego w wysokości ok. 15 milionów złotych, a ostatnio dyrektor teatru poinformował o problemach ze stropami, co ma wydłużyć prace budowlano-konserwatorskie wykonywane przez firmę Castellum.

Twoja reakcja na artykuł?

15
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
16%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
19
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group