Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8510
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kluby sportów walki podjęły współpracę

Niedziela, 16 września 2012, 23:09
Aktualizacja: 23:10
Autor: red.
Jelenia Góra: Kluby sportów walki podjęły współpracę
Fot. archiwum
Klub Piotra Cieślińskiego jako jedyny w Jeleniej Górze formalnie włączony został w struktury największej światowej organizacji karate NPO World Karate Organization Shinkyokushinkai z siedzibą w Tokio.

W 2011 roku po odejściu z Jeleniogórskiego Klubu Oyama Rafała Majdy, Piotr Cieśliński podjął starania o włączenie w struktury japońskie. Cały proces był długi i wymagający, lecz oprócz Cieślińskiego w Jeleniej Górze nikomu się to jeszcze nie udało. W 2020 roku karate Shinkyokushin najprawdopodobniej będzie już włączone do rodzin dyscyplin olimpijskich. Ponadto dwa znane Kluby sportów walki: Janik Boks oraz Karkonoski Klub Karate podjęły owocną współpracę. Trwają zapisy na poszczególne sekcje.

SHINKYOKUSHIN KARATE
Jeśli pragniesz uprawiać najtwardszy styl karate na świecie, to zapraszamy Cię do swoich szeregów. W związku z włączeniem w struktury japońskie jesteśmy Klubem oferującym największe możliwości rozwoju zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Nasi zawodnicy osiągają największe sukcesy sportowe zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Instruktorami są najbardziej utytułowaniu zawodnicy jeleniogórskiego karate Piotr Cieśliński i Maciej Giziński.

BOKS
W Klubie możesz uczestniczyć w treningach boksu z najlepszym jeleniogórskim trenerem tej dyscypliny Rafałem Janikiem oraz jego najlepszym zawodnikiem Ireneuszem Zakrzewskim. Z ich doświadczenia mogą korzystać zarówno członkowie Klubu jak i osoby niezrzeszone, które pragną doskonalić swoje umiejętności w tym sporcie. Jako Klub pragniemy, aby poziom wyszkolenia w zakresie technik bokserskich był na jak najwyższym poziomie.

MUAY THAI w Jeleniej Górze
Dodatkowo prowadzimy również zapisy na zajęcia Muay Thai oraz Kick Boxing. Prowadzącym treningi jest Piotr Cieśliński. Muay Thai charakteryzuje się zadawaniem ciosów technikami bokserskimi, nożnymi, łokciami oraz walką w klinczu. W 2008 roku Piotr Cieśliński był pierwszym jeleniogórskim zawodnikiem, który rozpoczął walki w Polskim Zrzeszeniu Muay Thai (obecnie Związku). Tak rozpoczęła się sportowa historia z Muay Thai w Jeleniej Górze. Początkowo startował w Turniejach Pierwszych Walk oraz Pucharach Polski pokonując w większości swoich oponentów przed czasem. Idąc za ciosem wziął udział w Międzynarodowym Turnieju IFMA SERIES, gdzie wygrał wymagającą walkę finałową z późniejszym reprezentantem naszego kraju podczas Mistrzostw Europy, Piotrem Kuterbą. W trakcie swojej kariery sportowej związanej z Muay Thai odbył seminaria szkoleniowe z Rafałem Simonidesem (Interkontynentalnym Mistrzem Świata MuayThai) oraz Paulem Słowińskim (The Sting, siedmiokrotnym mistrzem świata). Równolegle doskonalił warsztat kick bokserski, biorąc udział w wielu ogólnopolskich turniejach. Warsztat bokserski w wolnej chwili doskonalił pod okiem Rafała Janika. Z racji słabego rozwoju tego sportu w naszym mieście, postanowił o przekwalifikowaniu się i uprawianiu Karate.

Ostatnimi czasy doszło do licznych rozmów pomiędzy Rafałem Janikiem a Piotrem Cieślińskim na temat przeciętnej kondycji sportów walki w stójce w Jeleniej Górze. Z ich inicjatywy założono sekcje w której treningi bokserskiej będzie prowadził Rafał Janik, a thai kick bokserskie Piotr Cieśliński. Dzięki takiemu podziałowi członkowie klubu mogą być pewni najwyższego poziomu szkoleniowego. Sprawdź naszą ofertę i przyjdź na pierwszy trening, który jest bezpłatny.

(www.karatejeleniagora.pl)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group