Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8409
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub z sukcesami poszukuje sponsora

Środa, 23 marca 2011, 0:32
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 16:02
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Klub z sukcesami poszukuje sponsora
Fot. Przemo
Miłośnicy sportów walki, którzy od 2009 roku trenują w Jeleniej Górze brazylijskie jiu–jitsu, od dwóch lat biorą udział w zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W krótkiej historii swoich występów zawodnicy Rio Grappling Club zdobyli już 30 medali.

Zawodnicy rozpoczęli przygodę z brazylijskim jiu-jitsu w 2009 roku. Jednak Stowarzyszenie Rio Grappling Club Jelenia Góra formalnie powstało w styczniu bieżącego roku. Mimo krótkiej historii występów, jeleniogórzanie zdobyli już 30 medali zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki determinacji oraz sprawnej organizacji prezesa Tomasza Zackiewicza, jeleniogórski klub BJJ rozwija się w dobrym kierunku. Perspektywiczne pomysły na popularyzację technicznej odmiany sztuk walki w naszym mieście wymagają wsparcia finansowego ze strony przedsiębiorców. Od początku istnienia sekcji Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Jeleniej Górze "dobrym duchem" podopiecznych prezesa Zackiewicza jest Anna Ragiel z Urzędu Miasta, która pomogła miłośnikom sportów walki w trudnym początkowym okresie.

Na treningi, które odbywają się sześć razy w tygodniu przychodzi regularnie około 20 zawodników. Wśród nich jest jedna kobieta - Anna Solińska, która wraz z mężem (Danielem Solińskim) znalazła wspólną pasję i odnosi sukcesy na zawodach. W XIII Lidze BJJ zdobyła brązowy medal - pierwszy i zapewne nie ostatni w swojej karierze.

W treningach mogą brać udział kobiety i mężczyźni od 16 roku życia, a na wrzesień planowane jest utworzenie sekcji dzieci. BJJ jest sportem chwytanym, bez uderzeń czy kopnięć. Wykorzystując siłę przeciwnika słabszy fizycznie zawodnik pokonuje teoretycznie mocniejszego. Walki odbywają się w kimono (Gi) oraz w koszulce i spodenkach (No-Gi).

Sportowcy rozpoczynają trening od gry zespołowej (piłka nożna, rugby), po czym w trakcie dogrzewki ćwiczą stawy, następnie trenują techniki, a na koniec rozgrywają sparingi. Aby odnosić sukcesy wymagana jest bardzo dobra kondycja oraz technika.
W turniejach zawodnicy są podzieleni ze względu na wagę, wiek oraz posiadany pas. W Polsce tylko 20 zawodników posiada najwyższy - czarny pas i to oni nadają kolejne szczeble w poszczególnych kategoriach. Pasy dzielimy na: biały, niebieski, purpurowy, brązowy, czarny. Spośród jeleniogórzan syn prezesa - Mateusz Zackiewicz uzyskał od 3-krotnego mistrza świata Roberto Atalla - niebieski pas. Wraz z rozwojem klubu kolejne odznaczenia naszych zawodników są tylko kwestią czasu.

Sport chwytany polega na kontrolowaniu walki poprzez obalenie przeciwnika oraz zastosowaniu pozycji kończącej zmuszającej przeciwnika do poddania pojedynku. Stosuje się także duszenie oraz dźwignie ze stójki. Osoby chcące spróbować swoich sił w brazylijskim jiu-jitsu mogą nieodpłatnie brać udział w treningach, które odbywają się w hali przy ul. Złotniczej:
- poniedziałek, środa, piątek godz. 20:00 - 22:00
- wtorek, czwartek godz. 19:00 - 21:00
- sobota godz. 12:00 - 15:00.

Stowarzyszenie poszukuje sponsora, który przyczyni się do rozwoju perspektywicznych sportowców. W dniach 11-12 czerwca 2011 r. Rio Grappling Club będzie organizatorem I Pucharu Miasta Jelenia Góra, który odbędzie się w hali przy ul. Złotniczej. Do udziału zaproszono zawodników z 200 klubów BJJ w Polsce oraz z Czech, Niemiec, Słowacji oraz Austrii. W trakcie zawodów sprzedawane będą cegiełki na rzecz niepełnosprawnego Kacpra Tarłowskiego.

Dotychczasowe osiągnięcia podopiecznych Tomasza Zackiewicza:

Białe pasy:
XIII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu - 13.03.2011

Mateusz Bubin - złoto - w kategorii senior 88,3 kg
Miłosz Trzaska - srebro - w kategorii junior +79,3 kg
Anna Solińska - brąz - w kategorii seniorki +64 kg
Tomasz Zackiewicz - brąz - w kategorii senior +94 kg

XII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu - 16.10.2010

Mateusz Bubin - srebro - w kategorii senior 88,3 kg
Mateusz Zackiewicz - srebro - w kategorii junior 89,5 kg
Kuba Radzimski - brąz - w kategorii junior 89,5 kg

VIII Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu - 22.05.2010

Kuba Radzimski - srebro - w kategorii junior 84,3 kg
Mateusz Zackiewicz - brąz - w kategorii junior 79,3 kg

International BJJ Bad Boy Cup, Czechy Ostrava - 13.03.2010

Mateusz Zackiewicz - brąz - w kategorii 85 kg

XI Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu - 6.03.2010

Mateusz Zackiewicz - złoto - w kategorii junior 79,3 kg
Kuba Radzimski - srebro - w kategorii junior 84,3 kg

II RGC Wrocław Meeting - 17.10.2009

Tomasz Zackiewicz - srebro - w kategorii senior +90 kg

I RGC Wrocław Meeting - 31.05.2009

Tomasz Zackiewicz - srebro - w kategorii senior +90 kg

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group