Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6801
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kazimierz Biskupi: Klub Oyama zdobywa medale na Mistrzostwach Polski

Niedziela, 14 marca 2010, 15:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 marca 2010, 13:11
Autor: Rafał Majda
Zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama zdobyli komplet medali podczas
VI Mistrzostw Polski seniorów w Full Contact Karate (Thai Kick Boxing)
w Kazimierzu Biskupim.

W sobotę, 13 marca 2010r. w Kazimierzu Biskupim koło Konina odbyły się VI Mistrzostwa Polski seniorów Full Contact Oyama PFK (Thai Kick Boxing). Organizatorem tych świetnych zawodów był Koniński Klub Sztuk Walki kierowany przez sensei Stanisława Kamockiego.

Nasz klub reprezentowało 4 zawodników, którzy sięgnęli po komplet medali.

Złoto i tytuł Mistrza Polski podobnie jak w roku ubiegłym zdobył wszechstronnie utalentowany Piotr Cieśliński w kategorii - 65 kg (Piotr startuje w obu konkurencjach, w knockdown i full contact/muay thai, w których to odnosi duże sukcesy).

Srebro i tytuł Vice Mistrza Polski w Gali zdobył debiutujący Paweł Dudek (+ 90 kg), który pokazał wielkie serce do walki i charakter.

Brązowy medal, po wyrównanej walce półfinałowej (zabrakło naprawdę niewiele do finału), przypadł bardzo dobrze przygotowanemu Rafałowi Olszewskiemu (- 90 kg).

Niestety nie powiodło się Pawłowi Gładyszowi z sekcji w Lubawce (- 90 kg), który przegrał swoją walkę półfinałową i ostatecznie zajął 4 miejsce w tej kategorii.

Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym - udział wzięło ponad 60 zawodników z ok. 15 klubów Oyama z Polski, zawodnicy musieli stoczyć od 2 do 4 walk w ciągu jednego dnia.

W trakcie części oficjalnej Shihan Jan Dyduch wręczał m.in nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców Oyama karate za 2009 r. Piękny puchar odebrał nasz czołowy zawodnik - Piotr Cieśliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group