Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13556
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klown dla uśmiechu nie tylko od święta

Środa, 19 października 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Klown dla uśmiechu nie tylko od święta
Fot. Bajkoland
Został zauważony podczas festynu w Parku Norweskim, a radość dzieci na jego widok była tak ogromna, że jeden z obserwatorów postanowił ją przenieść do przedszkoli by wywołać uśmiech w jak największej grupie najmłodszych.

Mowa o klownie Rufi - Rafi, który w minionym tygodniu odwiedził dwa z jeleniogórskich przedszkoli, a tym tygodniu trafi do kolejnych placówek. Rafał Biesiada z Jeleniej Góry, który wciela się w postać klowna, był już w przedszkolu Bajkoland przy ul. Wincentego Pola oraz Kacperek na Zabobrzu.

W najbliższy piątek trafi natomiast do Domu Dziecka Słoneczko przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. W planach ma również wyjazd do jednego z przedszkoli w Cieplicach. Każda taka wizyta trwa około godziny, podczas której Rufi – Rafi żongluję różnymi przedmiotami, kręci talerzami na patyku czy formuje balony w różne kształty, czym rozbawia dzieci do łez.

Pieniądze na opłacenie klowna pochodzą od sponsorów i w części z przedszkoli. Pomysłodawcą zaproszenia klowna do jest Mariusz Synówka, jeleniogórski społecznik, prezes Fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”.

– Kiedy zobaczyłem klowna podczas festynu w parku i ogromną radość dzieci z zabawy z nim, pomyślałem, dlaczego nie przenieść tej radości do przedszkoli, by jak najwięcej dzieci mogło się uśmiechać. Wiem, że nie wszystkie dzieci mają szczęśliwe rodziny czy wymarzone dzieciństwo, a takie spotkania mogą im chociaż na chwilę umilić życie. Zorganizowanie takiego spotkania od nas dorosłych nie wymaga zbytniego poświęcenia, dlatego myślę, że warto takich akcji robić jak najwięcej – mówi Mariusz Synówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group