Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8641
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopotliwy rozkład jazdy MZK

Niedziela, 16 marca 2014, 8:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 marca 2014, 7:59
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kłopotliwy rozkład jazdy MZK
Fot. Mea
– Autobusy MZK albo jeżdżą za rzadko, albo jedzie ich kilka naraz, z których część wiezie „powietrze” – napisała do redakcji Czytelniczka. – Cały czas dostosowujemy rozkład jazdy do potrzeb pasażerów – wyjaśniał Jerzy Wrona, zastępca prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Czytelniczka twierdzi, że rozkład jazdy jeleniogórskich autobusów miejskich jest źle zaplanowany. - W ostatnim czasie jeździli ankieterzy, którzy liczyli pasażerów na poszczególnych liniach, zmieniany był już parę razy rozkład jazdy, aby dopasować kursy i niestety nadal połączenia nie są dobre. W niedzielę koło godz. 9.30 okazało się, że zatoczka autobusowa koło przystanku przy Marcinkowskiego jest zbyt mała, by pomieścić cztery autobusy linii: 7,15,9 i 14, które w tym czasie miały tam postój. Sprawdziłam rozkład jazdy i okazało się, że wszystkie przyjechały zgodnie z planem, a różnice między nimi były tylko jednominutowe. Na następne kursy trzeba było długo czekać – opowiedziała Czytelniczka.

Kolejny przykład przywołany przez pasażerkę dotyczy autobusów linii m.in. nr 7 oraz 15. - Autobusy te od Małej Poczty do Sobieszowa jadą równocześnie, więc jeden z nich na pewno będzie wiózł "powietrze". Podobnie jest z autobusami nr 9 i 14, które od Dworca PKP do Osiedla Orle jadą także jeden za drugim – dodała Czytelniczka.

Jerzy Wrona wyjaśnia, że o zmianach rozkładów jazdy decyduje Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

- Zmieniając rozkład jazdy jednej linii autobusowej zaburzamy siatkę połączeń z innymi liniami, które były ściśle powiązane, by pasażerowie mogli się przesiąść na kolejny autobus. Otrzymujemy wiele informacji od naszych pasażerów o problemach z komunikacją i pomysłach na jej usprawnienie. Propozycje zmian przesyłamy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Zanim zostaną zatwierdzone i wprowadzone w życie mija trochę czasu – mówił Jerzy Wrona.

- Jeśli natomiast chodzi o autobusy jadące jeden za drugim w tym samym kierunku, np. 7 i 15, to jest normalne. Bowiem jadą tak tylko na pewnym odcinku, natomiast później poruszają się na zupełnie innych trasach – dodał.

MZK zachęca do przesyłania swoich uwag drogą mailową lub zgłaszania ich telefonicznie. – Każdą informację czytamy i analizujemy – zapewnił Jerzy Wrona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
187
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group