Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8939
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kłopotliwe objazdy

Wtorek, 9 lipca 2019, 10:18
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 13:54
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kłopotliwe objazdy
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry zaprosił media lokalne i ogólnopolskie w okolice Bolkowa, gdzie wkrótce wprowadzony będzie kolejny objazd. Wyjazd miał na celu ukazanie specyfiki drogi, którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazd na czas prac przy obwodnicy Bolkowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała lokalne władze, że w związku z prowadzoną budową Obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 3 i nr 5 planowane jest wdrożenie II etapu organizacji ruchu, polegającego na zamknięciu do ruchu drogi krajowej nr 3 na odcinku ok. 600 m, pomiędzy miejscowościami Stare Rochowice - Jeżów. Zmiana organizacji ruchu i zamknięcie drogi krajowej nr 3 planowane jest w dniu 17 lipca br.

Na czas przebudowy DK3 wyznaczono objazd:
- dla trasy Bolków-Jelenia Góra: od m. Bolków drogą krajową nr 5 przez miejscowości: Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik do miejscowości Marciszów, dalej drogą wojewódzką nr 328 przez miejscowości Ciechanowice, Świdnik do miejscowości Kaczorów, powrót na DK3 w kierunku Jeleniej Góry.
- dla trasy Jelenia Góra-Bolków: w miejscowości Kaczorów zjazd z DK3 na drogę wojewódzką nr 328 przez miejscowości Świdnik, Ciechanowice, w miejscowości Marciszów wjazd na DK5 i dalej przejazd przez miejscowości Pustelnik, Domanów, Wierzchosławice i dojazd do Bolkowa drogą DK5.

Jednocześnie, przez okres około 3 tygodni funkcjonował będzie równocześnie objazd zamkniętego odcinka DK5 na odcinku od węzła Bolków (S3)-DK5 do granicy miasta Bolków. Niemniej jednak wykonawca prowadzi prace w taki sposób, aby maksymalnie przyspieszyć roboty i skrócić czas występowania utrudnień związanych z zamknięciem dróg krajowych. W związku z powyższym, wykonawca planuje udostępnić do ruchu przebudowany odcinek DK5 wcześniej niż zakładał to harmonogram, tj. do 4 sierpnia br. Roboty wykończeniowe będą prowadzone już pod ruchem, przy połówkowych zamknięciach /zawężeniach. Natomiast uzyskanie przejezdności przebudowywanym odcinkiem DK3 planowane jest wstępnie jeszcze przed okresem zimowym – informuje GDDKiA.

Samorządowcy uważają, że to potężny problem dla ich miejscowości.

Ktoś nie pomyślał - to zła organizacja pracy - uważa Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Nawet jeśli trzeba było zamykać drogę z jednej i drugiej strony, to można było to zrobić równocześnie - dodał włodarz stolicy Karkonoszy, który za przykład podawał inwestycje drogowe w Jeleniej Górze w ciągu drogi krajowej, gdzie zamawiający wskazywał wykonawcy jak ma być realizowane zadanie.
Mamy potężny problem, tym bardziej, że nikt wcześniej nie ustalał z nami terminów i objazdów. Protestujemy i mówimy "nie" takim rozwiązaniom - podkreśla Radosław Łukasiński, kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Inwestycji Urzędu Miasta w Bolkowie. - Można było uruchomić rondo w Wierzchosławicach i puścić ruch przez Pastewnik. Nie można zamykać drogi krajowej nr 5 Bolków - Wrocław, jednocześnie zamykając drogę Bolków - Jelenia Góra. To najgorsze z możliwych rozwiązań - dodał R. Łukasiński.

Samorządowcy zwracali szczególną uwagę na drogę wojewódzką przez Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa, która jest wąska, kręta i z dużym nachyleniem, a natężenie ruchu w kierunku Kotliny Jeleniogórskiej jest tak duże, że będzie sprawiać ogromne zagrożenie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
5%
Nudzi
3
3%
Smuci
22
20%
Złości
72
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
56
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group