Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2174
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kłódka na siłę?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 29 kwietnia 2006, 12:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy handlowcy dostosują się do apelu miejskich rajców i 3 maja zamkną sklepy i lokale gastronomiczne? Z taką prośbą wystąpił na ostatniej sesji radny Józef Rypiński, związany z LPR.

– Dzień 3 Maja należy do najważniejszych narodowych świąt Polaków. Obchodzona w tym dniu rocznica uchwalenia Konstytucji, była dla wielu pokoleń i jest do dzisiaj, wydarzeniem wyjątkowym, świątecznym, chwilą refleksji nad polską państwowością, nad historią naszego Narodu i jego miejscem w Europie – napisano.

Rada miejska zwraca się z prośbą o wstrzymanie w dniu 3 maja pracy placówek handlowych, by w ten sposób umożliwić, wszystkim mieszkańcom naszego miasta, godne uczczenie rocznicy, jednego z największych wydarzeń historii Polski.
– Przychylne potraktowanie naszego apelu będzie wyrazem szacunku, okazanym Polakom i polskiej tradycji – dodali radni w apelu.

Jednak, jak się dowiedzieliśmy, większość sklepów, pubów i restauracji będzie w tym dniu otwarta. – To długi weekend, zjedzie dużo turystów, nie możemy pozwolić na to, aby w tym dniu pocałowali klamkę naszego lokalu – usłyszeliśmy w jednym z jeleniogórskich pubów.

– Patriotyzm jest ważny, ale to święto obchodzone jest zbyt pompatycznie. Ludzie powinni się bawić, robić zakupy, czy iść na piwo – dodał inny handlowiec. – Gdybyśmy się dostosowali do apelu radnych, to by nas ludzie wyśmieli. Ciekawe, dlaczego podobnych apeli nie ma w Szklarskiej Porębie lub Karpaczu? – pytają zainteresowani.

<b> Święto oficjalnie </b>
Uroczystości patriotyczne odbędą się w środę, 3 maja, na placu Ratuszowym w południe. Wystąpi zespół dęty orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej, który wcześniej przemaszeruje od Bramy Wojanowskiej do placu Ratuszowego.
Tam z okolicznościowym przemówieniem wystąpi Jerzy Pleskot, przewodniczący rady miasta. Będzie też inscenizacja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez licealistów z I LO im. Żeromskiego.
O godz. 13 w kościele garnizonowym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zacznie się msza w intencji Ojczyzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~tomek.jg 14-10-2005 13:52
Spektakt studencki był 13.10 w czwartek!!!!
~Marcin 15-10-2005 21:55
Emmm spałem całe 45 min na tym spektaklu (studenckim) ehh.. niezle niezle.. aczkolwiek wiekszosc widzów nie wiedziała o co chodziło..
~goral 15-10-2005 23:41
Jedna z lepszych sztuk jaka ogladalem - wielu moim znajomym tez sie podobala, moze troche za dluga, ale i tak niezla
~nlg 29-04-2006 15:16
Panie Rypińki i miejscy radni, halo tu ziemia! nie przyszło wam do głowy, że patriotyzm dzisiaj to nie namaszczone bogoojczyźniane nudne i stetryczałe akakademie? I że np. /w odniesieniu do rady m. i u.m/ powinien oznaczać profesjonalizm urzędu, brak korupcji, aktywizację gospodarcza miasta? proponuję nad tym popracować, a nie wydawać nabzdyczone apele do handlowców i restauratorów,którzy jak wynika z artykułu mają jednak zdrowe podejście do sprawy i 3 maja dzięki nim J.Góra nie będzie zamknięta na kłódkę.
~badyl 29-04-2006 16:52
Nastąpiła aktywizacja radnych - nic dziwnego, każdy chce się pokazać - wybory coraz bliżej.
~Jeleniogórzanin 29-04-2006 21:16
W niedziele,święta i dodatkowe dni wolne od pracy w całej unii nikt nie pracuje. Strzegą tego policja i straże miejskie w poszczególnych państwach. Oczywiście są czynne placówki dyżurne i te które muszą być czynne. U nas odwrotnie i jeszcze znajdują się padalce, mo...liści co uważają że człowiek żyje aby pracować a nie odwrotnie. Wmawiają Polakom że są mniej wydajni że mają więcej wolnego. A to nie prawda. Jesteśmy jednym z państw europy mającym najmniej dni wolnych od pracy i o największej wydajności pracy. A wszystkim opluwającym małoletnim bezmózgowym szczylom życzę aby życie wam dało takiego kopa na przebudzenie że wam te móżdżki zaczną normalnie pracować.
~maraz 30-04-2006 0:07
a panu Rypinskiemu to droga czasam,i wychiodzi -5 // na zajeciach z fizyki na kolegium :))
~vell 30-04-2006 13:25
Józek to ma pomysły... hehe ale cicho bo jeszcze nasz uwali na semestr w Kolegiumie ;-)
~gin 30-04-2006 16:12
Jeleniogórzanin-&gt; niech państwo/miasto zacznie pomagać przedsiębiorcom a wtedy będzie można pomyśleć o świętowaniu. Póki co każdy bedzie się starał zarobić ile sie da ażeby być w stanie zafundować radnym laptopy i diety.
~misiek 30-04-2006 20:59
Niech pan Rypiński zejdzie na ziemię i zdejmie mocherowy beret. Świętować należy radośnie, i przy okazji trochę zarobić.
~Plemnik 1-05-2006 8:30
IMHO:Był już nijaki radny Niedźwiecki,który chciał w niedzielę zamykać hipermarkiety.Teraz tym śladem podąża następna gwiazda rady Józef Rypiński.Proponuję Rypinskiemu aby następne apele dotyczyły zakazu pracy 1-maja,w niedzielę a na koniec we wszystkie dni tygodnia.Będziemy się modlić,jeździć do Rzymu na pielgrzymki i tym sposobem zbudujemy drugą Amerykę w Polsce. Nasze miasto boryka się z wieloma problemami,bezrobocie,brak inwestorów,uciekająca młodzież z miasta,gdyż nie ma tu żadnej szansy na pracę a tu taki "gniot" w stylu ojca Rydzyka. Jeżeli takich wykładowców ma Kolegium Karkonoskie to nie dziwota że ta szkółka produkuje samych bezobotnych. Kochani Jeleniogórzanie! Zbiżają się szybkim krokiem wybory.Najwyższy czas aby tą całą chałastrę z ratusza rozpędzić na cztery wiatry.I musimy to zrobić bo nasze miasto doprowadzą do ruiny tymi swoimi pomysłami.
~niebieski ptaszek 1-05-2006 9:53
a to pewnie jakiś były radny, albo głodny... mówi nam tak: róbta murzyny, róbta osiem dni w tygodniu, a ja z kusiakiem i tak będę jeździł dp cervi, lub tequili;-) za wasze wypracowane dla mnie pieniądze, ha..., ha... ha... na wzorcowym zaachodzie markety nie funkcjonuję w niedziele, ale u nas wyższa "demokracja"... takie propagandy gościu to dobre w chinach lub korei płn. tam naród pracuje dla idei;-)
~Recydywista.C 1-05-2006 20:51
Mieszkam koło tego Kiosku Ruchu zawsze kupuje tam Papierosy gwarantuje są bardzo tanie kupujcie ile wlezie bo niedługo zamykają chyba ja już kupiłem 38 paczek MARBORO czerwonych na wszelki wypadek ... jak macie pytania to piście do mnie na Jelonka.com :D chętnie posłucham waszych komentarzy ..........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group