Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9791
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłódka na siłę?

Sobota, 29 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 29 kwietnia 2006, 12:40
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kłódka na siłę?
Fot. TEJO
Czy handlowcy dostosują się do apelu miejskich rajców i 3 maja zamkną sklepy i lokale gastronomiczne? Z taką prośbą wystąpił na ostatniej sesji radny Józef Rypiński, związany z LPR.

– Dzień 3 Maja należy do najważniejszych narodowych świąt Polaków. Obchodzona w tym dniu rocznica uchwalenia Konstytucji, była dla wielu pokoleń i jest do dzisiaj, wydarzeniem wyjątkowym, świątecznym, chwilą refleksji nad polską państwowością, nad historią naszego Narodu i jego miejscem w Europie – napisano.

Rada miejska zwraca się z prośbą o wstrzymanie w dniu 3 maja pracy placówek handlowych, by w ten sposób umożliwić, wszystkim mieszkańcom naszego miasta, godne uczczenie rocznicy, jednego z największych wydarzeń historii Polski.
– Przychylne potraktowanie naszego apelu będzie wyrazem szacunku, okazanym Polakom i polskiej tradycji – dodali radni w apelu.

Jednak, jak się dowiedzieliśmy, większość sklepów, pubów i restauracji będzie w tym dniu otwarta. – To długi weekend, zjedzie dużo turystów, nie możemy pozwolić na to, aby w tym dniu pocałowali klamkę naszego lokalu – usłyszeliśmy w jednym z jeleniogórskich pubów.

– Patriotyzm jest ważny, ale to święto obchodzone jest zbyt pompatycznie. Ludzie powinni się bawić, robić zakupy, czy iść na piwo – dodał inny handlowiec. – Gdybyśmy się dostosowali do apelu radnych, to by nas ludzie wyśmieli. Ciekawe, dlaczego podobnych apeli nie ma w Szklarskiej Porębie lub Karpaczu? – pytają zainteresowani.

<b> Święto oficjalnie </b>
Uroczystości patriotyczne odbędą się w środę, 3 maja, na placu Ratuszowym w południe. Wystąpi zespół dęty orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej, który wcześniej przemaszeruje od Bramy Wojanowskiej do placu Ratuszowego.
Tam z okolicznościowym przemówieniem wystąpi Jerzy Pleskot, przewodniczący rady miasta. Będzie też inscenizacja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez licealistów z I LO im. Żeromskiego.
O godz. 13 w kościele garnizonowym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zacznie się msza w intencji Ojczyzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
28
Pozostanę na miejscu
57%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
43%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group