Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 4787
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Klasy policyjne ślubowały z pompą

Sobota, 19 listopada 2011, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 20 listopada 2011, 8:09
Autor: Agrafka
PIECHOWICE: Klasy policyjne ślubowały z pompą
Fot. Agrafka
Przy dźwiękach orkiestry reprezentacyjnej policji, pasowani szablą przez komendanta miejskiego wczoraj mówili – Ku chwale ojczyzny! Mowa o 43 uczniach, którzy kształcą się w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, a w przyszłości – być może – będą pełnić służbę w szeregach policjantów.

Uczniowie istniejących od września klas policyjnych w piechowickim zespole szkół będą m.in. przygotowywani do egzaminów w szkołach policyjnych i przyszłej służby. Takiego profilu nie ma w innych szkołach w powiecie jeleniogórskim. Na początku planowano utworzenie tylko jednej klasy o tym profilu, jednak oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów, że w efekcie utworzono dwie klasy policyjne, w których uczy cię 43 młodych ludzi. Warto podkreślić, że połowę z nich stanowią dziewczęta.

Uroczystość zorganizowano z pompą. Obecny był nadinspektor Zbigniew Maciejewski, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu. Grała policyjna orkiestra reprezentacyjna, a aktu pasowania z pomocą szabli dokonał inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze. Mundurowi z KMP są także nauczycielami niektórych przedmiotów, choćby przysposobienia obronnego. Zakres wiedzy o społeczeństwie został poszerzony o informacje przydatne w egzaminach do szkoły policyjnej.

- Uczniowie klas policyjnych podjęli bardzo ważną decyzję w swoim życiu przystępując do tego profilu nauczania. W przyszłości pełnienie funkcji strażnika porządku i ładu, a także służba dla ojczyzny są bardzo ważnymi elementami życia każdego policjanta. Obdarzyliśmy tych młodych ludzi zaufaniem i wierzymy, że zadania stojące przed nimi, jako przed uczniami klas policyjnych, wykonają z należytym szacunkiem – powiedział Zbigniew Jakiel, wicestarosta jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group