Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4289
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Kilkanaście wyremontowanych jeleniogórskich ulic do poprawki

Wtorek, 20 listopada 2012, 7:24
Aktualizacja: Środa, 21 listopada 2012, 9:37
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Kilkanaście wyremontowanych jeleniogórskich ulic do poprawki
Fot. Angela
W lipcu przyszłego roku kończy się pięcioletni okres gwarancyjny 19. ulic w Jeleniej Górze, Cieplicach i Sobieszowie, wyremontowanych w ramach unijnego projektu przez konsorcjum Heilit + Woerner. Okazuje się, że większość z nich wymaga poprawek, bo wykonano je niechlujnie. Przykładem jest ul. Lubańska, przy której chodnik zapadł się niemal na całej długości. Obecnie trwają tam poprawki.

- Od kilku dni poprawiamy chodniki na całej długości tej jezdni, ale to nie jedyna ulica do poprawek. Takich dróg mamy około 20 – powiedział nam na ul. Lubańskiej jeden z pracowników wykonujących poprawki.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze potwierdza, że po przeglądzie okazało się, że wiele z remontowanych ulic wymaga napraw.

- W najgorszym stanie jest ul. Lubańska, na której przede wszystkim zapadł się wąski chodnik, pod którym osunęła się skarpa. Fragmentami pozapadał się również asfalt na jezdni, szczególnie przy giełdzie – mówił wiceszef zarządu dróg i mostów Jerzy Bigus. Solidnych poprawek wymaga również ulica Karkonoska, gdzie przede wszystkim poprawiana będzie nawierzchnia jezdni. Poprawki będą prowadzone na wielu, ale nie wszystkich ulicach remontowanych przez tę firmę i na większości będą to raczej drobne prace. Nie zdążymy wszystkiego zrobić w tym roku, ale firma będzie musiała się z tym uporać do lipca 2013 r., czyli do czasu kiedy upływa okres gwarancyjny – dodaje.

Które z ulic były remontowane przez konsorcjum Heilit + Woerner i gdzie mieszkańcy oraz kierowcy mogą spodziewać się ekip remontowych? Przy ulicach: Dworcowej, Sobieszowskiej, Kolejowej, Chopina, Bronka Czecha, Ceglanej, Romera, Źródlanej, na Placu Zdrojowyo oraz na ulicach: Cervii, Jagielońskiej, Cieplickiej, Staromiejskiej, Michałowickiej, Podgórzyńskiej czy Marysieńki Sobieskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group