Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7974
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kierwca wiózł niebezpieczny ładunek mimo zakazu!

Czwartek, 28 sierpnia 2014, 7:47
Aktualizacja: Piątek, 29 sierpnia 2014, 7:41
Autor: 112
Region: Kierwca wiózł niebezpieczny ładunek mimo zakazu!
Fot. ITD Wrocław
Wczoraj (27.08.) na drodze krajowej nr 3 w Radomierzu została zatrzymana do kontroli ciężarówka z niebezpiecznym ładunkiem. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu stwierdzili, że ulatnia się z ładunku dwutlenek węgla. Kierowca o tym wiedział i mimo zakazu, kontynuował jazdę.

Podczas oględzin pojazdu inspektor ITD usłyszał dźwięk świadczący o rozszczelnieniu się towaru niebezpiecznego. Okazało się, że uszkodzeniu uległa wiązka butli zawierająca dwutlenek węgla (UN 1013 zgodnie z definicją ADR to gaz duszący lub gaz niestwarzający zagrożenia dodatkowego).

Ustalono, że kierowca nieco wcześniej miał interwencję Państwowej Straży Pożarnej. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 6:30 w Jaworze. W związku z tym, że uszkodzeniu uległ kolektor zbiorczy w wiązce, dowódca PSP Jawor nakazał przerwanie jazdy. Kierowca to zlekceważył i pojechał w kierunku Jeleniej Góry. Został zatrzymany przez ITD. W Radomierzu. Na miejsce kontroli została wezwana jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry, by zabezpieczyć niebezpieczny ładunek.

- Na kierowcę nałożono mandat karny a wobec przedsiębiorca zostaną wyciągnięte konsekwencje (zgodnie z Lp. 2.13 załącznika do ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych) za kontynuowanie przewozu pomimo stwierdzenia uwalniania się towaru niebezpiecznego ze środka transportu – informuje Daniel Wożniak, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group