Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5062
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierowca MZK nie wiedział dokąd jedzie?

Środa, 12 marca 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 13 marca 2014, 8:20
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kierowca MZK nie wiedział dokąd jedzie?
Fot. Mea
– Gdy zapytałam kierowcę autobusu nr 9, czy przejeżdża przez Piechowice Dolne przystanek „Karelma”, odpowiedział, że nie wie i nie ma czasu na rozmowy – napisała do nas Czytelniczka. – Kierowca po raz pierwszy jechał tą trasą – powiedział Jerzy Wrona, zastępca prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

- Z przystanku "Urząd Miejski" wsiadłam do autobusu nr 9, jadącego w stronę Piechowic. Ponieważ na rozkładzie jazdy autobus ten był zaznaczony jako 16:53 T , z historii rozkładu wyczytałam, że jedzie do Michałowic i do Piastowa. Na autobusie wyświetlony był napis: Michałowice. Nie korzystam często z komunikacji miejskiej i miałam prawo nie wiedzieć, czy autobus ten przejeżdża przez Dolne Piechowice. Dlatego zapytałam kierowcę. Usłyszałam niegrzeczny tekst, że on nie wie którędy jedzie i nie ma czasu na dyskusje, bo musi już ruszać – pisała Czytelniczka.

- Kupiłam bilet i, niepewna dokąd dojadę, usiadłam na miejscu za kierowcą. Następna pani, która wsiadła za mną spytała kierowcy, czy jedzie przez Piastów i również usłyszała, że kierowca nie wie którędy jedzie. Na kolejnym przystanku wsiadła następna pasażerka, zapewne koleżanka kierowcy, bo mówili sobie na "ty". Całą drogę rozmawiali o swoich znajomych. Kierowca miał czas żeby przez 40 minut dyskutować podczas jazdy, natomiast nie miał ochoty udzielić krótkiej informacji pasażerom. Byłam oburzona takim zachowaniem – dodała Czytelniczka.

Jerzy Wrona podkreśla, że kierowca nie powinien zachować się w taki sposób. – Badamy jeszcze sprawę i czekamy na wyjaśnienia. Kierowca jechał po raz pierwszy tą trasą, ponieważ uległa zmianie. Kiedyś można było sprawdzić w komputerze autobusu całą trasę. Teraz kierowca jest jedynie informowany przez komputer, którędy ma następnie jechać. To jednak nie usprawiedliwia takiego zachowania - powiedział Jerzy Wrona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group