Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5414
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kierowca chciał wręczyć łapówkę

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 8:49
Autor: WAC
Region: Kierowca chciał wręczyć łapówkę
Fot. WITD
Kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 grozi kierowcy ciężarówki, który usiłował wręczyć w Gryfowie Śląskim łapówkę funkcjonariuszom Inspekcji Transportu Drogowego.

Do zdarzenia doszło podczas kontroli jaką inspektorzy ITD prowadzili z wykorzystaniem mobilnej linii diagnostycznej, która wyposażona jest w wagę. Jeden z skontrolowanych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony okazał się przeładowany o 1 tonę. Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do normatywności.

Mężczyzna nie miał jednak zamiaru rozładować pojazdu i próbował namawiać inspektorów do pozwolenia mu na odjazd z punktu kontroli bez rozładunku. Gdy ci nie wyrazili na to zgody, kierowca po podszedł do jednego z nich i oznajmił „że jakoś to załatwimy” Jednocześnie włożył rękę do kieszeni  kurtki służbowej funkcjonariusza. Inspektor chwycił za rękę kontrolowanego, w której jak się okazało był banknot 200 złotowy. Będący na punkcie kontroli drugi inspektor zauważył całą sytuację i udzielił wsparcia koledze zatrzymując mężczyznę do czasu przyjazdu policji. Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku  Śląskim.

Twoja reakcja na artykuł?

4
18%
Cieszy
16
73%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group