• Niedziela, 21 kwietnia 2019
  • Godz. 20:49
  • Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
  • Czytających: 4784
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kiermasz „Między nami Aniołami” także jeszcze dziś

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 grudnia 2012, 7:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:20
Autor: Mea
Fot. Mea
Świąteczny kiermasz „Między Nami Aniołami – polsko–czeskie tradycje artystyczne” rozpoczął się wczoraj (15.12.) i będzie trwał jeszcze dzisiaj od godz. 10.00 do 17.00 w siedzibie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze. – Na kiermaszu są akcesoria związane ze świętami Bożego Narodzenia m.in. stroiki, aniołki, bombki, pierniczki, ale również piękne przedmioty, które mogą być świetnym prezentem pod choinkę np. biżuteria, poduszki z gryki, czy też obrazy z kwiatów – mówi Maria Szubart, kierowniczka działu do spraw edukacji artystycznej JCK.

Około 50 wystawców z regionu jeleniogórskiego i z Czech przyjechało na świąteczny kiermasz. – Podczas polsko-czeskich warsztatów artystycznych uczestnicy wykonali m.in. drewniane anioły z desek, kalendarze adwentowe, szklane witraże, korale oraz ceramiczną szopkę, których część prezentowana jest podczas kiermaszu – dodała.

Podczas kiermaszu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których robiły ozdoby świąteczne z gliny i masy solnej. – Uczymy najmłodszych mieszkańców Jeleniej Góry i okolic rozwijania talentów manualnych – opowiada Urszula Szczepaniak, instruktorka z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Jak pięknie można ozdobić tradycyjne pierniczki prezentowała Piernikarnia z Trzcińska. – Prowadzimy rodzinną piekarnię i odnawiamy tradycję pieczenia pierników na Dolnym Śląsku, ponieważ mało kto wie, że w naszym województwie w XV w. już istniały takie tradycje, podobnie jak to było w Toruniu – podkreśla Dorota Geotz z Piernikarni w Trzcińsku.

Warto podkreślić, że w tym roku furorę robią konstrukcje przestrzenne budowane z piernika. - Rewelacyjne są domki i szopki piernikowe oraz zaprzęgi Mikołaja, które są śliczną ozdobą podczas świąt, a później można je zjeść. Cała inicjatywa jarmarku bardzo mi się podoba – mówiła pani Małgorzata z Jeleniej Góry.

Projekt „Między nami Aniołami - polsko-czeskie tradycje świąteczne" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ala 16-12-2012 13:40
Także. Jeszcze. Miszcz!
~fajnie 16-12-2012 20:37
Byłam, lawendy nakupiłam! Extra! ;-)
~manci 16-12-2012 23:17
5 zł za piernikową gwiazdkę -lekka przesada-piernikarnia z Trzcińska-piernikowo przesadziła-
~ala 22-12-2012 17:02
Bombeczki szklane przecudne tanie i duży wybór za rok kupimy więcej:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
282
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group