Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5478
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiermasz ekologiczny za nami

Poniedziałek, 12 września 2016, 9:48
Aktualizacja: 9:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiermasz ekologiczny za nami
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (10.09) na Placu Ratuszowym już po raz 29. odbył się Kiermasz Ekologiczny organizowany przez jeleniogórski oddział Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tradycyjnie były konkursy, występy artystyczne, a przede wszystkim zdrowa żywność i rękodzieła.

Uczestnicy kiermaszu mogli wziąć udział w konkursie na „Chłopa ekologicznego”. Sprawdzian wiedzy dzielił się na dwie części: teoretyczną – z zakresu rolnictwa ekologicznego oraz praktyczną (zręcznościową). Wystawcy mieli za danie wyścig z jajkiem na łyżce trzymanej w ustach, nawlekanie jarzębiny na nitkę, rozpoznanie gatunków pasz, rzut jabłkiem do gumofilca czy pompki.

Z kolei w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne Dolnego Śląska przyznano nagrody w dwóch kategoriach. W kategorii „Ekologia środowisko” zwyciężył Przemysław Puźniak z Gorzeszowa koło Kamiennej Góry, drugi był Krzysztof Rozenbajger ze Stankowic koło Leśnej, a trzecia Anna Zdanowicz ze Starej Białki koło Lubawki. W kategorii „Ekologiczne gospodarstwo towarowe” zajęli miejsca kolejno: Agropol sp.z o.o. Stanisława Choma z Rybnicy, Józef Grzeliński z Mąkolna koło Złotego Stoku, Ewelina i Grzegorz Chorążyczewscy z Doboszowic koło Kamieńca Ząbkowickiego.

Ponadto na scenie wystąpiły Rybniczanki oraz zespół ludowy z Mirska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group