Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6571
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiełbaski z grilla o smaku folii i plastiku

Wtorek, 18 sierpnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
Pogoda w miniony długi weekend sprzyjała grillowaniu i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na ogródkach nie zabrakło jednak osób, które wykorzystały wolny czas do porządkowania i palenia śmieci, co przeszkadzało biesiadnikom. Odnotowano sporą liczbę takich zgłoszeń, pouczono i ukarano kilkanaście osób.

Ulice Działkowicza, Małcużyńskiego, Konwaliowa czy Obrońców Pokoju to tylko niektóre z miejsc, gdzie jeleniogórzanie zamiast wywieźć „działkowe” śmieci do specjalnych kontenerów, postanowili się ich pozbyć, paląc je. Żeby jeszcze palono tylko resztki roślin, to byłoby pół biedy. Do ognisk wrzucano odpadki z tworzyw sztucznych i inne kopcące się brudy.

Cuchnący dym przeszkadzał grillującym. To przede wszystkim oni zgłaszali swoje niezadowolenie. I mieli do tego pełne prawo. Zgodnie z regulaminem na terenie miasta obowiązuje całkowity zakaz palenia nieczystości. Za jego nie przestrzeganie grozi kara finansowa od 20 do 500 złotych.

Mandat zapłacili złapani na gorącym uczynku przez straż miejską. Ci, którzy zostali ukarani, z pewnością potwierdzą, że nie warto oszczędzać na opłacie za wywóz śmieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group