• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 4:32
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 1998
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kiedy wymienią połamane ławki?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 września 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Fot. Daria Plichta
Na zniszczone ławki na skwerku u zbiegu ulic Ogińskiego i Kolberga w Jeleniej Górze skarżą się okoliczni mieszkańcy. – Nie dość, że jest to malutki teren zielony pośród betonowych bloków i ma zaledwie cztery ławki, to tylko jedna z nich nadaję się do użytku. Reszta jest zdewastowana – piszą nasi Czytelnicy.

Ławki mają poodbijane i połamane siedziska oraz oparcia. - Nadają się one tylko do gruntownego remontu - mówi Barbara, mieszkanka Zabobrza. – Drewno, z którego zostały wykonane już spróchniało, a dodatkowo ktoś je jeszcze połamał. Nawet nie ma gdzie usiąść - dodaje mieszkanka Zabobrza.

Mieszkańcy tę sprawę zgłosili też straży miejskiej. Wandali ująć się nie udało, ale – jak mówi Artur Wilkimek, rzecznik SM - szkody zgłoszono do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- W tym roku nie mamy już pieniędzy na kupno nowych ławek, ale systematycznie pozyskujemy je z Parku Norweskiego, który jest modernizowany – mówi Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. – To są metalowe ławki, które odnawiamy i montujemy w innych miejscach. W taki sposób wymieniliśmy już m.in. betonowe ławki przy ul. Różyckiego. Jeśli tylko dostaniemy kolejne, zamontujemy je na placu przy ul. Ogińskiego/Kolberga – dodaje naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 9-09-2013 9:09
" Reszta jest zdewastowana – piszą nasi Czytelnicy." A ja sie pytam: KTO wam to zdewastowal? Turysci? Przyjezdni? NIE- WASZE DZIECI. Sami robicie sobie syf, a potem piszecie zazalenie do gazety.
~ 9-09-2013 9:17
kto zaorał boisko piłkarskie na Ogińskiego? Komunistom nie przeszkadzało, a n owa Polska zaorała.
~18 sqandal 9-09-2013 9:17
ja bym te ławki wszystkie zlikwidował , dewastują znaczy ze niepotrzebne . Dość poblazania dla jeleniogórskiej chuliganeri. A ludzie ktorzy chcą odpocząc na ławce , no cóż nosić ze sobą stołeczki jak nie umiecie wychować swoich pociech!
~Kaczor 9-09-2013 10:27
Niech zrobią jak z koszami na śmieci w centrum. Postawić betonowe ławki. Może i siedzieć na nich będzie zimno ale nikt ich nie połamie.
CН.W.D.P. 9-09-2013 10:31
ZAKAZAĆ DEWASTOWANIA ŁAWEK!! I PO PROBLEMIE...
CН.W.D.P. 9-09-2013 10:32
ALBO W OGÓLE ZAKAZAĆ ŁAWEK... MAJĄ PRZECIEŻ LUDZIE JAKIEŚ KRZESEŁKA W DOMACH, TO I MAJĄ NA CZYM SIEDZIEĆ.
~zk 9-09-2013 11:00
Na Wzgórzu Partyzantów i na ulicy Nowowiejskiej jest tak samo!Ławki nie są prawidłowo zabezpieczane i drewno gnije.Wandale kończą dzieło i mamy takie efekty.
Vikusia z Niemiec 9-09-2013 11:40
http://chomikuj.pl/vikusiazniemiec/Niemiec,2968405157.mp4
~ktoś0 9-09-2013 12:34
przepraszam Państwa ale tego typu wandale wyrastają spośród nas.Oczywiście my tego nie widzimy - bo nie chcemy.Ale jak tu przekazać informację o wandaliźmie skoro ja będę\\\" siedział\\\" tydzień na przesłuchaniach a gówniarze będą się z tego śmieli i nie tylko. Ale takie mamy prawo.Najlepiej to wszystkie ławki w Jeleniej zdemontować i po kłopocie. A może by tak straż miejska w końcu ruszyła d... i zatrzymała wandali.
~Nowa 9-09-2013 13:21
Taka sama historia jest z ławkami na ulicy Różyckiego koło siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej połamane, spróchniałe i nie nadające się do siedzenia.W NASZYM MIEŚCIE NIE MA ŻADNEGO GODNEGO UWAGI PARKU.
~ 9-09-2013 13:57
a największy plac zabaw na Zabobrzu przy Jubilacie? tam sfotografujcie ławeczki. Tam bawią się malutkie dzieci i nikt z tym nic nie robi. Poza tym tylko jedna ławka na taki plac w czasie upału jest w cieniu!!!! mają się zmieścić na niej wszyscy rodzice? Najczęściej siedzą tam babcie które przyszły bez wnucząt. Nie mam nic przeciwko nim, ale zróbcie tam więcej ławek albo posadźcie drzewa!
~ 9-09-2013 16:03
Kolejny raz Viki, czuję się urazona... To nie moje dzieci zdewastowały te ławki. A zatem JA mam prawo pisać "zażalenia" gdzie mi się podoba... Jelonka, ..., Wałbrzyszek czy inny cioteczek.Ta hołota od ławek z reguły ma zacniejszy rodowód niż ja mogłabym zapewnić. Ta hołota, to narybek, kwiat młodzieży , to potomstwo , bywa,jeleniogórskich notabli, lekarzy, prezusow, dyrciów różnej maści. Wszak owi naczalnicy jeleniogórskiego światka tak pracują na dobrobyt swojego narybka,że ten widząc ich , mówi "dzień dobry pani, panu" a nie mamo czy ojcze. Ci zacni rodzice, tacy lekarze, ktorzy np. "uczciwie" pracują 72 h,na dobę, nie mają po prostu czasu , powiedzieć latoroślom, szanuj pracę bliżniego swego.A dzieci nie cierpiąc pracocholików , wyładowują frustrację na ... lawce, np. Ewentualnie
~ 9-09-2013 16:14
ciąg dalszy z 16.03, na koszu na śmieci czy też budce telefonicznej, jesli się taka ,ostała.Droga Viki, to nie są moje dzieci, to nie są wasze dzieci, to są też i twoje dzieci, dzieci eurosieroty , ktorym bogaty zachod zabrał rodzica, ów. Widziałam żujących gumę obcokrajowców, w tym i niemiaszków, którzy pluli przechodniom ( polskim) to gócio pod nogi. Właśnie tacy, z poczuciem wladztwa, tak to demonstrują bez względu czy to Polak, Czech czy niemiec.Z takim poczuciem wysokopostawioności niszczą też i ławki. Oczyściłabym z podejrzeń tutejszych pijaczków, ci , wiedzą ,że ławka na drodze do domu , jest błogosławieństwem. Dlatego ją szanują...Najwyżej obsikają, aby woń odstraszała chętnych do odpoczynku...
~ 9-09-2013 16:31
a teraz poważnie, drodzy Państwo: boiska są likwidowane, niektóre szkoły pozamykały swoje boiska dla dzieci z okolic,podwórka w starych dzielnicach zamieniły się w postoje dla samochodów, szkoły nie mają porządnych sal do wf, a rodzice nagminnie zwalniają dzieci z wf, pewnie dlatego, ze te,po wf na starych zapyziałych i zakurzonych korytarzach chorują na alergie... A energia nagromadzona w młodym człowieku, gdzieś musi znależć ujście, a zajęc tzw kólek ,praktycznie już nie ma.No i rodzice pracujący 72 h na dobę, do tego...W domu też halasu robić nie wolno,bo mama oszaleje, albo wkurzony sąsiad wkulnie...
~ 9-09-2013 18:03
a co bedzie z tym boiskiem na dołku?zaorane trawa posiana i ogrodzone jest siatką,czy to jest teren miasta czy prywatny?
~ 9-09-2013 18:51
przeciez ty CH.W.D.P. na wózku jezdzisz ,sam przeciez kiedys to pisales
Piipi Jelonkowa 9-09-2013 19:24
.. podobne lawki strasza przy Nowowiejskiej !
~do unity de 9-09-2013 20:56
A do jakiej winy mają się poczuwać bezdzietni?Jako dzieci nie niszczyli ławek, bo było więcej szacunku dla mienia publicznego,były tabliczki szanuj zieleń, pani w szkole kazała szanować i dzieci szanowały,a jeszcze potem i milicjant pilnował, aby i młodzież na pewno szanowała.Milicjant miał więcej poważania niż ci obecni policjanci. Milicjanci chodzili na piechotę i nikt im nie podskakiwał.Ci obecni wożą tyłki w samochodach i omijają niebezpieczne miejsca ze strachu.Nie było mazania po ścianach jak to się teraz odbywa i mało słychać, aby to było ścigane.Wszelkie straże i inne służby grzeją tyłki w dyżurkach albo w samochodach, nawet nie wiadomo,czy gapią się w jakikolwiek monitoring.Czepiają się prywatnych posesji, tam łatwo dać mandat,bo posesja im nie ucieknie i łatwo ustalić czyja ona.
~ 9-09-2013 21:54
żebyś się nie skichał przypadkiem, CH.W.D.P.
~ 10-09-2013 8:03
Droga Starsza Kolezanko. Jak zwykle i jak na ciebie przystalo piszesz bzdety czepiajac sie potomkow lekarskich. Otoz ja potomek lekarski 3 generacji. Ani ja ani moje dzieci nie sa wandalami. A jesli te Niemcy takie brudasy i plujace swinie- to czemu w Niemczech(oczywiscie tam, gdzie nie mieszkaja emigranci!) jest czysto i jak wylizane? porownujesz cos, czego nie da sie porownac. Piszesz o czyms, o czym masz ZERO pojecia.TO SA WASZE DZIECI- tak wychowane i tak nauczone: nieposzanowania wspolnego mienia, nie znajace czystosci i nie majace poczucia estetyki. Udowodnij, ze tak nie jest.Licza sie fakty. W Polsce jest syf- KTO wam wszystko psuje, pisze po murach, szcza po klatkach??? Niemiec???????????????
~ha ha ha 10-09-2013 8:59
dobre sobie , potomek lekarski 3 generacji....ha ha ha i skonczońa w PL ( pewnie z trudem) zawodówa na ul.1 Maja w klasie o profilu magazynier sprzedzawca, dobre....
~ 10-09-2013 9:01
Heldze od permanentnego siedzenia tutaj całymi latami zaczynają się już marzenia z rzeczywistością mieszać...
CН.W.D.P. 10-09-2013 9:26
MOJA PRZYJACIÓŁKA POWRÓCIŁA Z LEPPERIADY??
~ 10-09-2013 9:39
"...jak brakuje dobrych argumentow, to kazdy argument jest dobry".... Napiszcie jeszcze, ze jestem Helga, Jadzia oraz Zydowka z Marciszowic w jednej osobie. No i nie zapomnijcie- Niemka z krwi i kosci .A moj ojciec rozwozil wegiel w Marciszowicach. A No a Niemcy rozpetali wojne, a przed tem byla Bitwa pod Grunwaldem i dlatego w Polsce sa polamane lawki.Dawajcie, pootwierac wszystkie szuflady, zniszczyc, zdeptac, obalic!!! haaaaaaaaaaa-----a ja sie rozplacze i moze nawet sie powiesze.....Durnoctwo polaczkowate.
~po co 10-09-2013 10:06
Zlikwidowac te lawki -jaka przyjemnosc siedziec na tych lawkach przy glöwnej ulicy gdzie smierdzi spalinami i jest glosno .Chyba ,ze dla mocheröw ,i wscibskich ludzi ,ktörzy siedza czasami po to ,aby pokomenntowac KTO Z KIM IDZIE I KTO JAK JEST UBRANY .Czasami nie moge patrzec na te wscibskie basska -,ktöre sie nuidza i obrabija d..e
~ 10-09-2013 20:55
Szkoda czasu, atramentu, zachodu i ogolnie wszystkiego, by dyskutowac z polskimi bandziorami. Wstyd sie przyznac do przynaleznosci. Lepiej juz zostac jakim Aborygenem, bo Polakiem byc nie warto.
~tacy Polacy 12-09-2013 10:25
12-09-2013 09:40 | CН.W.D.P. | MOJA PRZYJACIÓŁKA NIEROZGARNIĘTA MOŻE I JEST... ALE I TOBIE, Vikuśku, ROZUMU NIE ZBYWA... OBIE SIĘ NADAJECIE TYLKO DO TEGO, ŻEBY Z WAMI ZROBIĆ PORZĄDEK TAKI, JAKI PAN A.H. Z UPOŚLEDZONYMI ROBIŁ. Oto wpis prawdziwego Polaka na Jelonce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group