Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7549
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy wymienią połamane ławki?

Poniedziałek, 9 września 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy wymienią połamane ławki?
Fot. Daria Plichta
Na zniszczone ławki na skwerku u zbiegu ulic Ogińskiego i Kolberga w Jeleniej Górze skarżą się okoliczni mieszkańcy. – Nie dość, że jest to malutki teren zielony pośród betonowych bloków i ma zaledwie cztery ławki, to tylko jedna z nich nadaję się do użytku. Reszta jest zdewastowana – piszą nasi Czytelnicy.

Ławki mają poodbijane i połamane siedziska oraz oparcia. - Nadają się one tylko do gruntownego remontu - mówi Barbara, mieszkanka Zabobrza. – Drewno, z którego zostały wykonane już spróchniało, a dodatkowo ktoś je jeszcze połamał. Nawet nie ma gdzie usiąść - dodaje mieszkanka Zabobrza.

Mieszkańcy tę sprawę zgłosili też straży miejskiej. Wandali ująć się nie udało, ale – jak mówi Artur Wilkimek, rzecznik SM - szkody zgłoszono do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- W tym roku nie mamy już pieniędzy na kupno nowych ławek, ale systematycznie pozyskujemy je z Parku Norweskiego, który jest modernizowany – mówi Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. – To są metalowe ławki, które odnawiamy i montujemy w innych miejscach. W taki sposób wymieniliśmy już m.in. betonowe ławki przy ul. Różyckiego. Jeśli tylko dostaniemy kolejne, zamontujemy je na placu przy ul. Ogińskiego/Kolberga – dodaje naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group