Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6272
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy poznamy nowego wykonawcę Term Cieplickich?

Sobota, 16 marca 2013, 7:53
Aktualizacja: Niedziela, 17 marca 2013, 8:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy poznamy nowego wykonawcę Term Cieplickich?
Fot. Mea
Do najbliższego poniedziałku (18.03) przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty na dokończenie budowy Term Cieplickich. – Jeśli będzie taka potrzeba ten termin przesuniemy o tydzień, a już są o to prośby i zapytania – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Inwentaryzacja wykazała, że do wykonania zostało około 30 procent inwestycji.

- Dużą frekwencją cieszyły się dni otwarte na budowie term, kiedy to inwestycję odwiedziło ponad dwadzieścia firm, wiele z nich to bardzo poważni, wielcy przedsiębiorcy – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Procedura przygotowania się do tego przetargu jest dość skomplikowana, dlatego jeśli przedsiębiorcy poproszą o ten dodatkowy tydzień, to go dostaną. Jesteśmy dość zdeterminowani i kontynuujemy zadanie – dodał prezydent M. Zawiła.

Przypomnijmy, że przetarg na to zadanie został ogłoszony po tym, jak miasto wypowiedziało umowę poprzedniemu wykonawcy - konsorcjum firm – Holma i Tiwwal, które nie wywiązywało się z terminów realizacji inwestycji, a drugi z nich ogłosił upadłość.

Początkowo zakończenie prac budowlanych długo oczekiwanego przez jeleniogórzan i turystów aquaparku planowane było na koniec grudnia 2011. Później według zapowiedzi władz miasta przewidywano całkowite zakończenie projektu i oddanie do użytkowania na koniec marca 2012 roku. Wartość całej inwestycji to około 50 mln zł, z czego około 19 mln zł to dofinansowanie unijne (40 procent kosztów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group