Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6289
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiedy poślizgamy się na miejskich lodowiskach?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 listopada 2016, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Takie pytanie zadają nasi Czytelnicy, którzy wnioskują, by otwarciu towarzyszyła jakaś impreza. – Są miasta, w których lodowiska otwierane są co roku w konkretnym terminie, np. w Mikołajki (6. grudnia), gdzie oprawa otwarcia jest zupełnie inna niż u nas – piszą Anna i Jarosław z Jeleniej Góry. – Na ten dzień wejście na lodowiska są darmowe i połączone z imprezą np. Mikołajkową z Mikołajem i prezentami dla najmłodszych – dodają.

W Jeleniej Górze obecnie ruszyły przygotowania do otwarcia miejskich lodowisk, które wzorem lat ubiegłych będą funkcjonowały w Jeleniej Górze w trzech lokalizacjach: przy II LO w Cieplicach, a także na tzw. Białych Orlikach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych na Zabobrzu i przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Piotra Skargi w centrum miasta. Od kiedy?

- Chcemy zakończyć rozkładanie lodowisk do końca listopada lub najpóźniej do początku grudnia br., natomiast data otwarcia będzie uzależniona od temperatur na zewnątrz – mówi Ireneusz Taraszkiewicz. – Jeśli będzie zbyt ciepło, to mimo najszczerszych chęci, nie zmrozimy lodowisk w odpowiedni sposób – dodaje szef jeleniogórskiego MOS-u.

Czy zatem propozycja mieszkańców otwarcia lodowisk na Mikołajki jest niemożliwa do zrealizowania? - W innych miastach lodowiska mrozi się na konkretny dzień niezależnie od pogody – piszą Czytelnicy. - To oczywiście musi drożej kosztować, ale jest możliwe. Czy zatem władze miasta nie mogły przeznaczyć na ten cel kilku dodatkowych złotych? Byłby to z pewnością miły akcent dla mieszkańców – dodają.

- To bardzo cenna inicjatywa i na przyszłość postaramy się ją wziąć pod uwagę i wdrożyć w życie – odpowiada Piotr Paczóski, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Zgadzam się z mieszkańcami, że otwarciu lodowisk powinna towarzyszyć jakaś impreza dla mieszkańców, która z pewnością będzie dodatkowym, miłym akcentem uruchamiania tych miejskich atrakcji – dodaje zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxx 23-11-2016 8:15
na co Pani liczy przecież w tej dziurze nigdy nic nie jest normalne pieniędzy nie ma bo najpierw Ci na górze muszą sobie kabzę nabić a nasze dzieci czy mieszkańcy na końcu dostana atrakcje
czlowiekpuszcza 23-11-2016 10:01
Czy są to lodowiska lodowe czy płyty z tworzywa?
~qwertys 23-11-2016 12:01
a czy w zeszlym roku kolo budowlanki lodowisko nie ruszylo dopiero na ferie?
~mnj 23-11-2016 15:49
Ludziska macie problemy....
~Ziemowit 23-11-2016 20:44
Zawsze można poślizgać się na lodowisku syntetycznym w Karpaczu - cały rok i niezależnie od temperatury. Czy zimno czy ciepło - nawet latem!
~lodzia 24-11-2016 7:31
Otwarcie lodowisk powinno być poprzedzone uroczystym laniem wody przez włodarzy. Trzy lodowiska trzech prezydentów i wyslizgane cale miasto ⛄

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group