Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9434
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiedy na łyżwy? Prognozy pesymistyczne

Poniedziałek, 28 listopada 2011, 13:56
Aktualizacja: 13:57
Autor: UM
Czy miejskiej lodowiska zostaną otwarte tradycyjnie szóstego grudnia? Wszystko zależy od pogody, zaś meteorolodzy jeszcze nie przewidują zimowej aury.

Trwają przygotowania do uruchomienia „białych orlików” – lodowisk na okres nadchodzącej zimy. Jak już informowaliśmy, w tym roku w Jeleniej Górze działać będą trzy takie obiekty. Przy III LO na Zabobrzu, popularnie zwanym „budowlanką”, przy szkole podstawowej nr 13, i w Cieplicach, przy tamtejszym II LO.

– Chcemy, by sukcesywnie te „orliki” powstawały w różnych częściach miasta, co ułatwi do nich dostęp młodzieży, ale też dorosłym. Zauważyliśmy bowiem, że niemała grupka osób dorosłych też chętnie korzysta z takich urządzeń – mówi prezydent miasta Marcin Zawiła.

Dwa „orliki” – na Zabobrzu i przy SP 13 będą bezpłatne dla wszystkich chętnych, ten w Cieplicach będzie bezpłatny dla dzieci poniżej 6 roku życia i uczącej się młodzieży. „Biletem wstępu” będzie okazanie legitymacji szkolnej lub studenckiej. Dorośli będą płacić za wstęp kwotę 6 zł za możliwość jazdy w okresie między konserwacjami (w praktyce – ok. 2 godz.). Przy „orliku” na Zabobrze będzie też można – już odpłatnie – naostrzyć łyżwy. Międzyszkolny Ośrodek Sportu chciałby też uruchomić przy każdym „orliku” wypożyczalnię łyżew.

- Trwają odbiory instalacji i prace przy przyłączeniach przez energetyków – poinformował przedstawiciel MOS. – Chcielibyśmy tradycyjnie uruchomić lodowiska w dniu 6 grudnia, ale prognozy są pesymistyczne. Jeśli zgodnie z zapowiedziami meteo będzie mocno padało, wówczas termin ulegnie przesunięciu – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
388
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group