Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 10567
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kibole do paki, nie na stadiony

Poniedziałek, 29 września 2008, 14:55
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kibole do paki, nie na stadiony
Fot. KMP
Dwaj pseudokibice, których w sobotę zatrzymała jeleniogórska policja podczas meczu Karkonoszy z Górnikiem Wałbrzych, zostali w trybie przyspieszonym osądzeni przez sąd grodzki. Za sobotnie rozróby poniosą sankcje karne.

W trakcie meczu policjanci zatrzymali 30-letniego nietrzeźwego jeleniogórzanina, który jako pierwszy wbiegł na murawę stadionu, a tym samym naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z przepisami tej ustawy za przebywanie w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny nie niższa niż 1000 zł.

Sprawca w trybie przyspieszonym 28 września został doprowadzony do Sądu Grodzkiego. – Za ten czyn sąd wymierzył mu karę 1 miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem przepracowania 40 godzin kontrolowanych prac społecznych – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto mężczyzna ma zakaz wstępu na sportowe imprezy masowe odbywające się na terenie RP na okres 4 lat oraz obowiązek stawiania się w jednostce policji w czasie trwania imprez masowych sportowych na terenie Jeleniej Góry oraz wyjazdowych meczy klubu KS Karkonosze.

Ponadto podczas meczu policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który podejrzany jest o czynną napaść na funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. 20-latek w trakcie meczu rzucał w policjantów fragmentami płyty chodnikowej i kostkami betonowymi, a obraźliwymi gestami ich znieważył. Agresor natychmiast został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Jeleniogórska policja zabezpieczyła materiał dowodowy w postaci zdjęć i nagrań video, na podstawie których trwają ustalenia kolejnych pseudokibiców , którzy za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez podczas sobotniego meczu wkrótce zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Policja przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku podczas meczu drużyn KS Karkonosze z KS Górnik /Zagłębie Wałbrzych kilkunastu pseudokibiców wbiegło na murawę stadionu. Wobec 11 chuliganów za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych skierowano wnioski do Sądu Grodzkiego o ukaranie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
561
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group