Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5861
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Każdy w sobie ma coś z dziecka

Niedziela, 3 sierpnia 2008, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Każdy w sobie ma coś z dziecka
Fot. TEJO
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych to sztuka dla wszystkich, dla najmłodszych także. Kto nie wierzy, może sprawdzić jeszcze dziś. Od godz. 14 na placu Ratuszowym działania prowadził będzie krakowski Teatr Wagabunda.

Klaunada, gry i zabawy, potężne bańki mydlane puszczane przez szczudlarza – za pomocą tych prostych środków Teatr Wagabunda zaprasza dzieci do „Portu magicznego”. Krakowianie bawią nie tylko najmłodszych jeleniogórzan. Na swoją arenę zapraszają także starszych.

Klaun bez zahamowań polewa widzów wodą, dając przy tym pretekst do szczerego śmiechu. Wszystko przy komicznie zaaranżowanych sytuacjach stawienia czoła „miernikowi siły”. Można złowić „rybę” w wiadrze, zakosztować cyrkowej sztuki połączonej z teatralną improwizacją.

Osobowością, która wpisała się w pamięć sympatyków MFTU, był Teatr Pinezka, czyli Przemysław Grządziela, który przez kilka edycji imprezy zdążył „wychować” pokolenie amatorów sztuki ulicy. Do jego tradycji nawiązują właśnie krakowscy „włóczędzy”, którzy udowadniają, że każdy ma w sobie coś z dziecka. Zapraszają także do wycieczki pośród unikalnych konstrukcji znanych z zapomnianych już prowincjonalnych jarmarków i odpustów.

Działania Teatru Wagabunda zaczynają się o godz. 14 i trwają do wieczora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group