Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3731
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Każdy może „Popłynąć z Tangiem”

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Każdy może „Popłynąć z Tangiem”
Fot. Agrafka
Koncerty znanych muzyków, filmy dokumentalne i fabularne, warsztaty oraz pokazy taneczne, a wszystko związane z tangiem: to propozycja Jeleniogórskiego Centrum Kultury na spędzenie kilka letnich wieczorów do 21 sierpnia w atmosferze ekspresji i przełamywania konwencji.

Ogrom pozytywnych emocji dostarczy widzom tango argentyńskie, taniec mający wiele odmian - od tanga de salon, poprzez milongę, do tango nuevo. Warto podkreślić, że w 2009 roku UNESCO wpisało tango argentyńskie na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Trwają już warsztaty nauki różnych rodzajów tego tańca w JCK przy ulicy Bankowej. W Kościele Łaski Sanktuarium Krzyża Świętego 19 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Tango Anioła” Piazzoforte, oparty na utworach Astora Piazzolli, podczas którego wystąpi bandoneonista Christian Gerber.

Milonga pod gwiazdami, czyli koncert New Tango Bridge i Katarzyny Jamróz wraz z pokazami tanecznymi na Placu Ratuszowym odbędą się 20 sierpnia o godz. 19.00. Ze znanymi tangami zaprezentują się w Bautzen 21 sierpnia o godz. 16.00 Katarzyna Jamróz i Ariel Ramirez Tango Quartet.

Dopełnieniem wiedzy o tangu argentyńskim będą mistrzowskie prezentacje taneczne w wykonaniu Luizy i Marcelo Almiron, Katarzyny Czech i Tymoteusza Leya, Anny i Marcina Sieprawskich, Aleksandry i Tomasza Rutkowskich i innych tancerzy.

Wstęp na koncerty, milongi taneczne, pokazy filmowe zapewnią widzom nieodpłatne wejściówki - do pobrania w Jeleniogórskim Centrum Kultury ul. Bankowa 28/30. Bezpłatny przejazd na koncert w Bautzen - 21.08.2011, godz.10.00 zapewnia organizator. Zapisy w siedzibie JCK ul. Bankowa 28/30 (ilość miejsc ograniczona). Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 - 2013

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group