Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9637
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karty tak, kolory nie

Czwartek, 21 marca 2019, 6:46
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Karty tak, kolory nie
Fot. czytelniczka
– Czy wzorem Zielonej Góry, gdzie parkometry są pomalowane na zielono (barwy miasta) urządzenia te u nas, w Jeleniej Górze, nie mogłyby być żółto–czerwone? – pyta nasza Czytelniczka.
Kilka dni temu wraz z rodziną byłam u znajomych w Zielonej Górze – mówi pani Katarzyna. - Podczas spaceru zwróciłam uwagę na tamtejsze parkingi. Wyglądają one o niebo lepiej, niż w Jeleniej Górze. U nas płacimy za postój na brudnych i nieodśnieżonych parkingach (tej zimy przy większych opadach śniegu nie było gdzie parkować). Linie ułatwiające parkowanie były malowane chyba lata temu. Inaczej ma to miejsce w Zielonej Górze. Tam parkingi są czyste i dobrze oznaczone. Co ważniejsze, można za parkowanie płacić kartą, czego u nas nie ma. Jednak najbardziej zwróciliśmy uwagą z mężem na kolorowe parkometry. W Zielonej Gorze są pomalowane na zielono (barwy miasta), dzięki czemu już z daleka je widać. U nas malują autobusy MZK na czerwono, co bardzo mi się podoba. Czy miasto nie mogłoby pomalować parkometrów w nasze barwy (żółte i czerwone). Ułatwi to na pewno ich odnalezienie, zwłaszcza turystom, o których miasto chce zabiegać. Koszt pewnie nie jest zbyt duży, więc może jest to gra warta świeczki. Warto może wzorem Zielonej Góry wyróżniać się na każdym możliwym polu.

Jak zapewnia prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, już wkrótce również w Jeleniej Górze będzie można uiszczać opłatę za parkowanie za pomocą karty.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na administrację strefy płatnego parkowania, co wiąże się też z obsługą parkomatów – mówi J. Łużniak. - Zostanie on rozstrzygnięty możliwie szybko - od pierwszych dni maja strefa będzie już zarządzana przez wyłonionego w przetargu administratora.W związku z licznymi postulatami kierowców, głównie mieszkańców Jeleniej Góry, w warunkach postępowania zawarliśmy wymóg, że nowe urządzenia muszą mieć możliwość przyjmowania opłat kartą. Na tym etapie postępu technologicznego nie jest to już jakieś wyjątkowe udogodnienie, a zaczyna być rozwiązaniem standardowym.
Konserwator Zabytków, który decyduje o możliwości instalacji nowych elementów wystroju miasta w strefie ochrony zabytkowej zdecydowanie nie godzi się na wprowadzenie jaskrawych barw na nowych urządzeniach – dodaje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Stąd interesujący pomysł pomalowania parkometrów na zółto - czerwono nie jest możliwy przez nas do wdrożenia. W strefie ochrony znajdują się 34 parkomaty, poza strefą - tylko 8. Gdyby pomalować te ostatnie, a pozostałe pozostawić szare, to budziłoby jeszcze więcej wątpliwości - dodaje

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
29%
Nudzi
1
4%
Smuci
14
50%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group