Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4720
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz ma wreszcie uchwałę krajobrazową

Wtorek, 3 listopada 2020, 7:02
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz  ma wreszcie uchwałę krajobrazową
Fot. WAC
Rada Miasta w Karpaczu podczas swojej ostatniej sesji przyjęła tzw. uchwałę krajobrazową. Ten akt prawny ma uporządkować ład reklamowo – informacyjny w przestrzeni publicznej oraz zabezpieczyć miasto przez tzw. „dzikimi reklamami”.

Uchwała zawiera zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Prace nad tym aktem prawa miejscowego trwały od 2016 roku. Jego kształt końcowy jest wynikiem kompromisu pomiędzy zwolennikami sztywnej ochrony karkonoskiego krajobrazu i przedsiębiorcami, którzy w przestrzeni publicznej chcą się reklamować i informować o swoich usługach.

Prace nad uchwałą trwały tak długo ze względu na niespójne przepisy ustawowe dotyczące ładu krajobrazowego - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Braliśmy też po uwagę doświadczenia innych samorządów, którym nadzór prawny wojewody kwestionował pewne zapisy w ich uchwałach krajobrazowych.

Wprowadzenie nowego aktu prawa miejscowego umożliwi w przyszłości samorządowi Karpacza określenie wysokości oraz pobieranie opłat za reklamy usytuowane w przestrzeni publicznej. Właściciele już istniejących ogrodzeń oraz tablic i urządzeń reklamowych otrzymali rok na dostosowanie ich do wymogów zapisanych w uchwale.

Twoja reakcja na artykuł?

51
85%
Cieszy
2
3%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
2%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group