Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10020
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz kusi światełkami

Środa, 8 grudnia 2021, 7:00
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz kusi światełkami
Fot. UM Karpacz
Śnieg stanowi piękną oprawę dla świątecznych iluminacji, które można już podziwiać w Karpaczu.

Jak co roku w okresie zimowym miasto pod Śnieżką rozświetlają setki dekoracji latarniowych oraz dekoracje przestrzenne umiejscowione na skwerach i w parkach. Łącznie będzie to ponad 400 tysięcy energooszczędnych ledowych punktów świetlnych, w których dominować będzie złota kolorystyka oraz połączenie ciepłego i zimnego światła.

Głównymi elementami iluminacji jest tradycyjna 10-metrowa choinka, do złudzenia przypominająca żywy świerk, która wzorem lat ubiegłych stanie na Skwerze Zdobywców przed urzędem miejskim oraz świetlny napis Karpacz, który tym razem znalazł się w Parku przy Lipie Sądowej. Zmiana lokalizacji napisu na łatwiej dostępną jest ukłonem w kierunku turystów i mieszkańców kurortu, którzy chętnie robią sobie przy nim pamiątkowe fotografie. Napis z charakterystyczną literą „A" nawiązującą do logo miasta, liczy ponad 13 metrów, a wypełnia go blisko 10 tys. świateł.

Przechadzając się po zmroku po Karpaczu, warto zajrzeć do parku przy Zaporze na Łomnicy, gdzie pojawiły się dwie świetlne bramy w kształcie 4-metrowych gwiazd - informuje Magdalena Drewnicka z referatu promocji i rozwoju Urzędu Miasta w Karpaczu. - Stąd spacerem można zejść do parku przy ulicy Mickiewicza, gdzie czeka bajkowa karuzela z saniami. Jak przystało na górski kurort, pojawiły się też górskie zwierzęta: wilk, jeleń i niedźwiedź, które w tym roku stanęły obok Odsłonięcia Hornfelsów przy ul. Obrońców Pokoju. Na wszystkich grzecznych czeka też prezent w parku przy ul. Nadrzecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
2
8%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
852
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group