Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6877
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Decyzja ws. studium odłożona

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 25 lutego 2017, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 26 lutego 2017, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Radni z Karpacza po długiej i gorącej dyskusji zdecydowali się odłożyć decyzję ws. ewentualnego przystąpienia do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Wszyscy byli zgodni, że chcą powstrzymać kolejne budowy apartamentowców, ale nikt nie potrafił określić jak to osiągnąć.

Obecnie obowiązujące studium na terenie Karpacza pochodzi z 1999 roku - nie brakuje głosów, że należy je zaktualizować, jednak oponenci burmistrza podkreślają, że nie ma takiej potrzeby, gdyż może to spowodować otwarcie „puszki Pandory”.

Powinniśmy przystąpić do zmiany studium, żeby zablokować rozbudowę Karpacza o kolejne apartamentowce. Mam wrażenie, że przeciwnicy kompletnie tego nie rozumieją – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz miasta pod Śnieżką.

Zwróćcie państwo uwagę, że to niedoskonałe studium pozwoliło do tej pory zablokować potężną inwestycję planowaną między ulicą Skłodowskiej-Curie a Staszica. Zmiany miejscowego planu zagospodarowania nie ma tam tylko dlatego, że to „archaiczne” studium tego nie dopuszcza – mówił radny Czerniak. W trakcie dyskusji padały opinie, że nowe studium może pociągnąć za sobą lawinę pozwów w związku z obniżeniem wartości działek, jednak zwolennicy zmian byli przeciwnego zdania. Wszystkim chodziło o jedno – zablokowanie rozbudowy miasta o kolejne apartamentowce, jednak obie strony chcą do tego dojść różnymi ścieżkami.

Brakowało jednak konkretnych propozycji, gdzie należałoby zmienić przeznaczenie terenu, więc radni większością głosów postanowili wrócić z projektem do komisji stałych, gdzie mają pojawić się szczegółowe propozycje – wtedy zapewne temat wróci pod obrady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Iza 25-02-2017 8:57
Ale ciacho na 14 zdjęciu!
~Rajmund 25-02-2017 8:58
Pani na 18 też niczego sobie!
~san escobar 25-02-2017 10:44
Taa,wstrzymajcie wszystko i cofnijcie się do czasów jaskiniowców,to wam w polandeszu najlepiej wychodzi.
~big 25-02-2017 10:48
No i co to dało ,kolejne apartamentowce są budowane przy ul.Nad Łomnicą w miejscu dawnego pensjonatu IRSTAN.czyli są wydawane zezwolenia na takie budowanie.Może sobie Rada Miasta Karpacza tylko poszczekać na ten temat i nic więcej.Dziękujemy Panie Burmistrzu Jęcek.Bo to już za Pańskiej kadencji są składane dokumenty o te inwestycje.BRAWO.
~big 25-02-2017 10:53
No i co to dało ,kolejne apartamentowce są budowane przy ul.Nad Łomnicą w miejscu dawnego pensjonatu IRSTAN.czyli są wydawane zezwolenia na takie budowanie.Może sobie Rada Miasta Karpacza tylko poszczekać na ten temat i nic więcej.Dziękujemy Panie Burmistrzu Jęcek.Bo to już za Pańskiej kadencji są składane dokumenty o te inwestycje.BRAWO.
~do biga. 25-02-2017 11:30
To może sie dowiedz kto wydaje zezwolenia? Jęcek czy starostwo? I dowiedz się kto ustala przepisy Jęcek czy rada miasta?
~do biga. 25-02-2017 11:31
A i jeszcze jedno dowiedz się kto sprzedaje działki pod te inwestycje? Jęcek czy mieszkańcy Karpacza?
~wer 25-02-2017 18:28
Jakaś chora sytuacja. Każdy by się cieszył że miasto się rozwija, budowane są kolejne obiekty, pojawia się mnóstwo nowych turystów którzy wydają pieniądze w lokalnych sklepach, barach, restauracjach itp. A tymczasem w Karpaczu myślą tylko o tym żeby blokować kolejne inwestycje - o co tu chodzi ?!!!
~abc 25-02-2017 18:30
Wszyscy RADNI tacy smutni i zatroskani z wyjątkiem Pana c...nka..Nic nie wyniknie z tych prac w komisjach bo zarówno urzędnicy jak i radni są bezsilni.Prywatne działki są sprzedawane, a Starostwo daje pozwolenia bez żadnych ograniczeń, nie zwracając uwagi na zasoby wody, infrast pod ziemią i inne uwarunkowania.Zastanawiam się kto będzie i po co w tych apartamentowcach rezydował skoro powietrze w Karpaczu coraz bardziej zadymione .W górach rozgrywki z KPN i pryw.właścicielami terenów a wiec automatyczny brak infrastr. narciarskiej,Wyciąg krzesełkowy- zabytek a na Śnieżce obserwatorium w ruinie.Jedyna atrakcja to wątpliwej jakości deptak z wątpliwej jakości pamiątkami i atrakcjami / tylko zimą góry brudnego śniegu a latem marne kwietniki o które nikt nie dba/
~sfgfhju 25-02-2017 20:20
Wy się zajmijcie lepiej drogami dojazdowymi do tych apartamentów aż wstyd , burmistrz chce rozwijać turystyczne miastoi bez bazy noclegowej , Olimpiada już nie długo hahahahahaha
~Łesia 25-02-2017 21:13
Jeśli pączek to ciacho, to ciacho ; -)
~cyc 25-02-2017 21:34
ale radny Czerniak to jest Gość ,nawet nie potrafi poprawnie jednego zdania złożyć
~czekam na wiosnę 26-02-2017 0:13
Apartamentowce zasłaniają widoki i w ogóle nie pasują do Karpacza, podobnie jak wstrętny Gołębiewski i Sandra z rurami wyglądającymi jak wielka ka...lizacja. Porządny parking jest potrzebny, lepsze drogi, a nie maszynki do nabijania kabzy cwaniakom.
~zenn 26-02-2017 12:58
Dróg nie przybywa, Karkonosze się nie rozciągają a miejsc noclegowych przybywa. Wypoczynek w tym mieście trąci parodią. Mieszkańcy wybierają władze miasta, które po raz kolejny nie wiedzą jak rozwiązać problem. Zatem wprowadzić zróżnicowaną skalę podatkową w zależności od położenia obiektu i współczynnika zagęszczenia turysty na metr kwadratowy powierzchni działki na której blok stoi. Zabuli jeden z drugim to szybko skończą się budowa blokowisk. Wpisać do planu maksymalnie dwa piętra z poddaszem włącznie i po temacie.
~ 26-02-2017 17:15
karpacz to małe miasteczko i nie potrzeba tu więcej apartamentowców, pensjonaty prowadzące przez mieszkańców to piękno karpacza które tworzy klimat a jedyne czego potrzeba to drogi, dostęp do wody i porozumienie włodarzy miasta by razem rozwijać miasto a nie wytykać nieustannie błędy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group