Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7824
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karnawałowa Gala z Sonori Ensemble

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 9:05
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 14:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karnawałowa Gala z Sonori Ensemble
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury gościli wczoraj (3.02) muzycy z Sonori Ensemble, którzy zaprezentowali program operowo–operetkowy z okazji karnawału.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa, nawiązująca do najwspanialszych tradycji operowych, zawierała słynne: czardasze, walce, toasty, miłosne arie, duety i ansamble operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe

To niepowtarzalny, lekki, dynamiczny a zarazem niezwykle liryczny spektakl. W programie znalazły się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Rigoletto“ i wielu innych. Magię dawnego, roztańczonego Wiednia odkrywamy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek (m.in. „Księżniczka czardasza”, „Zemsta nietoperza”), a szampański nastrój podsycają barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.

O wrażenia publiczności zadbali śpiewacy – soliści scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia w towarzystwie gry fortepianowej, a całość uzupełniło barwne słowo wiążące. Na scenie JCK zaprezentowali się: Przemysław Winnicki (fortepian), Anna Wilczyńska (sopran), Marcin Kotarba (tenor), Agnieszka Drożdżewska (sopran), Ivo Michl (baryton), Izabela Strzelecka (mezzosopran) i Leszek Solarski (bas).

Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już niemal 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy. Grupa Operowa Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Bytom, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Toruń, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach czy Festiwalu „Muzyka z Kórnika” 2017 na Zamku w Kórniku). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie. W maju 2017 roku Sonori Ensemble otrzymało I Nagrodę podczas konkursu wokalnego International Festival and Contest "Serate Russe in Italia", który odbył się w Teatro Rossini w Pesaro we Włoszech - czytamy na stronie zespołu.

Artyści zaprezentowali się także ostatnio z programem „Mozartiada” w Teatrze w Grudziądzu oraz podczas jesiennej gali musicalowej „Viva America” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Artyści Sonori Ensemble wystąpili także podczas VI Lubuskiego Festiwalu Muzycznego 2018 obok takich gwiazd, jak Dmitry Shishkin czy Mietek Szcześniak - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group