• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Godz. 22:36
  • Imieniny: Adolfa, Konrada, Leona, Tymona
  • Czytających: 5514
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Karnawałowa Gala z Sonori Ensemble

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 lutego 2019, 9:05
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 14:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury gościli wczoraj (3.02) muzycy z Sonori Ensemble, którzy zaprezentowali program operowo–operetkowy z okazji karnawału.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa, nawiązująca do najwspanialszych tradycji operowych, zawierała słynne: czardasze, walce, toasty, miłosne arie, duety i ansamble operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe

To niepowtarzalny, lekki, dynamiczny a zarazem niezwykle liryczny spektakl. W programie znalazły się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Rigoletto“ i wielu innych. Magię dawnego, roztańczonego Wiednia odkrywamy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek (m.in. „Księżniczka czardasza”, „Zemsta nietoperza”), a szampański nastrój podsycają barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje.

O wrażenia publiczności zadbali śpiewacy – soliści scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia w towarzystwie gry fortepianowej, a całość uzupełniło barwne słowo wiążące. Na scenie JCK zaprezentowali się: Przemysław Winnicki (fortepian), Anna Wilczyńska (sopran), Marcin Kotarba (tenor), Agnieszka Drożdżewska (sopran), Ivo Michl (baryton), Izabela Strzelecka (mezzosopran) i Leszek Solarski (bas).

Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już niemal 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy. Grupa Operowa Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Bytom, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Toruń, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach czy Festiwalu „Muzyka z Kórnika” 2017 na Zamku w Kórniku). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie. W maju 2017 roku Sonori Ensemble otrzymało I Nagrodę podczas konkursu wokalnego International Festival and Contest "Serate Russe in Italia", który odbył się w Teatro Rossini w Pesaro we Włoszech - czytamy na stronie zespołu.

Artyści zaprezentowali się także ostatnio z programem „Mozartiada” w Teatrze w Grudziądzu oraz podczas jesiennej gali musicalowej „Viva America” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Artyści Sonori Ensemble wystąpili także podczas VI Lubuskiego Festiwalu Muzycznego 2018 obok takich gwiazd, jak Dmitry Shishkin czy Mietek Szcześniak - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
83
Tak
77%
Nie
22%
Nie wiem
1%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group